Γενικά Αυτο που κάνουν τα ζεμπρακια μου είναι τσακωμός η φλερτ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης magnet1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

magnet1

PB Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Πόλη
Σαντορίνη
ρε παιδια μπηκα και εγω στον πειρασμο και πηρα ενα ζευγαρι ζεμπρακια. Ο αρσενικος κελαιδαει συνεχεια(αν μπορεις να το πεις κελαιδισμα αυτο) γυρο απ τη θυλικια και μου φενετε οτι σα να τη χτυπαει με το ραμφος του στο σβερκο. Βεβαια δε μου φενονται βιαιες οι κινησεις του και δεν τη βαραει δυνατα.
 
Μάλλον σου φαίνεται ότι την "χτυπάει"...ίσως της φτιάχνει τα φτεράκια. Αυτό είναι σημάδι αφοσίωσης και φροντίδας, αφού είναι και ζευγάρι! 😉
 
Τι εννοείς με το δυνατά και τι με το χτυπάει; Είναι σχετικά και δύσκολο να έχουμε την εικόνα μέσω λέξεων. Κι εγώ πιστεύω ότι απλά την ξύνει αλλά ένας τρόπος να καταλάβεις είναι αν φεύγει η θηλυκιά. Αν την χτυπάει ή την ενοχλεί πρέπει να φεύγει μόλις το κάνει. Αν κάθεται και μάλιστα μισοκλείνει και τα μάτια τότε μάλλον γλύκες τις κάνει. 😉
 
καθετε ακινητη. Γι αυτο μου κινησε την περιεργια. ενω φενετε οτι τη "μαλωνει" αυτη μενει αγαλμα...
δεν ξερω σχεδον τιποτα για ζεμπρακια και γι αυτο θελησα να παρω μια απαντηση απο καποιον που να γνωριζει καλητερα.
 
Συνήθως όταν μαλλώνουν χτυπάνε τα ράμφη τους ή τραβάει το ένα πούπουλα από το άλλο. Αυτό που περιγράφεις εμένα μου θυμίζει τον τρόπο που ξύνονται τα δικά μου. Ίσως να είναι λίγο έντονες οι κινήσεις του αρσενικού και για αυτό να σου φαίνεται σαν να τη μαλλώνει αλλά λογικά αν ενοχλούσε τη θηλυκιά αυτή θα έφευγε. Χωρίς να τα δω βέβαια υποθέσεις κάνω και 100% δεν μπορώ να σου πω κάτι, για καλό και για κακό έχετα υπό παρακολούθηση για το ενδεχόμενο να αρχίσουν να τσακώνονται αν και δύσκολο.
 
Κ εμενα "τσιμπιουνται" τα πιγκουινακια μου αλλα απ'οτι εχω τελικα παρατηρησει μετα απο τοσο καιρο ειναι οτι ειναι για καλο! Κατα τη γνωμη μου γλυκες της κανει στανταρ! Εμενα μισοκλεινει και τα ματια της οπως λεει κ ο Βασιλης και απο την αρχη δεν ανησυχησα!
 
Φίλε Μάρκο αυτό είναι κίνηση αγάπης!Για να καταλάβεις αυτό το κάνουν και τα δύο αρσενικά που έχω. Στην αρχη καταλαβαίνεις που πήγε το μυαλό μου και μαλιστα και αρσενικά σαν γονιός αρχησαν οι ανησυχιες...😛Αλλα επειδή είναι δύσκολο να ξυθούν στο κεφάλι το ένα βοηθάει το άλλο. Τωρα σε εσενα ένα παραπάνω που είναι και ζευγάρι...
 
Back
Top