Γενικά Αυτός είναι ο Κόκο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης SBGATE4
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κούκλος.

ΥΓ. Αυτό είναι όνομα!
 
Ωραίος, μαγκίτης και τζέντλεμαν.. Αλλά βάλτου και καμμία μικρούλα από δίπλα για παρέα...
 
Ωραίο πουλί, να τον χαίρεσαι! 😉

Με τέτοια ονόματα που δίνετε στα πουλιά μετά βρίσκουν πάτημα οι αδαείς (γκούχου γκούχου ονόματα δε λέμε)
Κούκλος.

ΥΓ. Αυτό είναι όνομα!
να λένε όλους τους παπαγάλους κοκούς. 😛
 
χαχα ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!
Καλά τους μισούς παπαγάλους Κόκο τους λένε😛 😀
Πρέπει να κάνουμε το τεστ DNA για να δούμε αν όντως είναι Κόκο ή θα μας βγει Κοκίτα 😀
Όταν έχω λίγο χρόνο θα κάνω παρουσίαση τις συνήθειες του, καλές και "κακές" και γενικά την καθημερινότητα του!
 
Ωραίο πουλί, να τον χαίρεσαι! 😉

Με τέτοια ονόματα που δίνετε στα πουλιά μετά βρίσκουν πάτημα οι αδαείς (γκούχου γκούχου ονόματα δε λέμε)

να λένε όλους τους παπαγάλους κοκούς. 😛
Ω ρε γλέντια 😛 ακου εκεί κοκούς 😛 οι ''αδαείς να κοιτάξουν τους καναρους τους... 😛
 
Κούκλος κουκλος να τον χαιρεσαι!

καλα αυτο με το κοκός θα γίνει είδος στο τέλος! Και το γκρίζος εχει γίνει είδος. τι έχεις γριζο;😀

εγω απο την αλλη καμια φορα χαιδευτικα τον φωνάζω ζακουδάκι!
 
σοβαρευτητε και παρτε τα χαλιναρια στα χερια! Και η δικια μου ολο κοκο και κοκο ειναι αλλα της λεω πως με λενε Μαρκο και οχι κοκο! Μονο οταν πει Μαρκο εχει αγκαλιτσες και σοροπια! Ειμαι ο αντρας του σπιτιου! 🙄
 
σοβαρευτητε και παρτε τα χαλιναρια στα χερια! Και η δικια μου ολο κοκο και κοκο ειναι αλλα της λεω πως με λενε Μαρκο και οχι κοκο! Μονο οταν πει Μαρκο εχει αγκαλιτσες και σοροπια! Ειμαι ο αντρας του σπιτιου! 🙄
ακριβώς! Και άμα λέει Κοκό, ρίχτης τσιμπιά :D
 
Καλησπέρα και πάλι σε όλη την παρέα!
Λοιπόν ο Κόκο έχει τρελαθεί με το καινούριο του κλουβί και τα παιχνίδια του (τα έχει καταστρέψει τα μισά 😀)! Από συμπεριφορά είναι με τις μέρες του, την μια μας αφήνει να τον χαϊδέψουμε, την άλλη όχι (εξαιρείται ο πατέρας μ που τον κάνει οτι θέλει). Τον έχουμε σε κατάστημα σε γενικές γραμμές είναι ήσυχος αλλά έχει τύχει να δαγκώσει μερικούς (τρύπες σε πουκάμισα και μπλούζες και κάνα δυο δάχτυλα ματωμένα άλλα είχαμε προειδοποίησει 😀). Αλλά καθημερινά έχει τους θαυμαστές του και κυρίως όλα τα παιδάκια της γειτονιάς😛
Από τροφή τον δίνουμε την manitoba για γκρί παπαγάλους. Γενικά από φρούτα τρώει μήλο, σταφύλι, κεράσι (χωρίς το κουκούτσι γτ νομίζω δεν κάνει) ροδάκινο γενικά όμως με το ζόρι τα τρώει... Απο λαχανικά δενν...
Από λόγια λέει μερικά όπως καλημέρα, Γεια σας, μπαμπά, Κοκο, έλα δω, ΠΑΟΚ (ξέρω μερικοί θα τον αντιπαθήσετε τώρα 😀)
Αυτά από μας!:D
 
...Από συμπεριφορά είναι με τις μέρες του, την μια μας αφήνει να τον χαϊδέψουμε, την άλλη όχι (εξαιρείται ο πατέρας μ που τον κάνει οτι θέλει).

Κάντε το τεστ γιατί με τέτοιες αδυναμίες την κόβω για... Κοκό Chanel!:D
 
Back
Top