Γενικά Αχατης κοκκινος μοζαικ

τονυ

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
276
Πόλη
Κερατσίνι
προσφατα αγορασα ενα αχατη μοζαικ σαν το avatar μου ιδιο ειναι ακριβως ειναι του 2007 και ειχα ψυχωση μεχρι να τον βρω εψαχνα τετοιο πουλι και νεο 2 χρονια τωρα του χρονου με τι θυληκια να τον βαλω; Με κοκκινη μοζαικ ειναι καλα;
 
αντωνη ελπιζω η ερωτηση σου να ειναι ρητορικη ετσι; Με αχατη κοκκινο μωσαικο θηλυκο εννοειται
 
εννοειται το ξερω αλλα που να βρεις τετοιο θυληκο και αυτο το αρσενικο το βρηκα 120 ευρω και εψαχνα 2 χρονια ολο κατι γερους εβρησκα με 80-100 ευρω
 
αντωνη να μας πεις απο που το πηρες για να ΜΗΝ παμε ΠΟΤΕ εκει, σε κοροιδεψανε κα ιμε το νομο κανονικα, τα πουλια αυτα δεν ξεπερνανε τα 40€ εκτρεφω κι εγω και ο γιωργος ο κουκουμελης κα ικαλυτερα να ρωταγες πριν το παρεις δεν δικαιολογειται τετοια τιμη ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, αυατ γινονται και παιρνουν θαρρος οι "μεγαλοι" πετ σοπαδες
 
μπραβο και μου το παιζει και φιλος παω και πινω καφεδακι και φτιαχνω και κανα κλουβι στο μαγαζι και μου την εφερε δεν πειραζει χαλαλι στο πουλι αλλα κομενες οι αγορες και θα χασει γιατι μονο το φαι που περνω ειναι 1 τσουβαλι καθε 20-25 μερες
 
και αν σε ρωτησει πες του τον λογο, για να ξερει οτι υπαρχουν κα ιανθρωποι που γνωριζουν και μην το παιζει εργολαβος...
 
Δεν ξερω παιδια απο τιμες, εσεις τα ξερετε καλυτερα θελω να πω μονο οτι ειναι πολυ ομορφο πουλι!
 
Αντώνη και Λευτέρη μήπως το πουλί είναι από το εξωτερικό και έχει καλά αίματα; Δεν θέλω να δικαιολογήσω τον Pet shopα σε καμία περίπτωση αλλά πριν τον καταδικάσουμε να εξετάσουμε και αυτό το γεγονός.
Πάντως Αντώνη θα συμφωνήσω με τον Λευτέρη έπρεπε να ρωτήσεις πρώτα αν κάποιος διαθέτει τέτοια πουλιά εδώ στην Ελλάδα (εγώ δεν διαθέτω τέτοια πουλιά).

Υ. Γ. όταν αγοράζουμε πουλιά η καλύτερη εποχή είναι μεταξύ Σεπτέμβρη και Οκτώβρη.
 
θανο, για την αποφυγη παρεξηγησεων, οταν ρωτησα γνωστο εκτροφεα ποσο πουλιουνται πουλια βαθμολογημενα με πανω απο 92 βαθμους μου ειπε 60 το πολυ 75 € το ενα...
 
απιστευτη τιμη εδω τα μαλινουα βραβευμενα με χαρτια απο διαγωνισμους και τα πουλανε 70 με 85 ευρο εγω βρηκα ακριβος το ιδιο πουλι 2 μηνων και το αγορασα 20 ευρο και μετα πηγα και πηρα ακομα ενα αδερφακι του πρωτου και το αγορασα και αυτο 20 ευρο αμα θελετε ανεβαζω και φωτο τι να πω ισως να ειναι το καναρινι σου απο ξεχωριστα αιματα δεν ξερω.
 
φίλε μου μόλις χθες απόκτησα και εγώ ένα ίδιο ζευγάρι και είναι μόλις 4 μηνών. Είναι πανέμορφα θα ανεβάσω και photo να τα δεις. Βάλε και εσύ τα δικά σου. Το θέμα είναι ότι εγώ τα πήρα από εκτροφέα 50 €.
 
το καλυτερο ειναι να αγοραζουμε απο εκτροφεις πουλια φετεινα. Οι petshopαδες ειναι πονηροι και ασχετοι και το μονο που θελουν ειναι τα ευρω μας
 
φίλε μου μόλις χθες απόκτησα και εγώ ένα ίδιο ζευγάρι και είναι μόλις 4 μηνών. Είναι πανέμορφα θα ανεβάσω και photo να τα δεις. Βάλε και εσύ τα δικά σου. Το θέμα είναι ότι εγώ τα πήρα από εκτροφέα 50 €.

Να τα χαίρεσαι, ελπίζω να φρόντισες να μην είναι αδελφάκια.
 
Back
Top