Φροντίδα Βαριές αναπνοές από τότε που το πήρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Margo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Margo

PB New Member
Εγγραφή
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
13
Πόλη
Αθήνα

Συνημμένα

  • image.webp
    image.webp
    5,2 KB · Προβολές: 12
  • image.webp
    image.webp
    29,7 KB · Προβολές: 12
  • image.webp
    image.webp
    35,6 KB · Προβολές: 11
  • IMG_6183.mp4
    IMG_6183.mp4
    476,2 KB
  • IMG_6184.mp4
    IMG_6184.mp4
    1,1 MB
Τελευταία επεξεργασία:
Εγώ τώρα γιατί αυτό που βλέπω μου θυμίζει εξαιρετικά φοβισμένο καναρίνι... σε σημείο που οι βαριές ανάσες και οι θόρυβοι να δικαιολογούνται ως τρομάρα;
 
Μπορείς να μας δείξεις την κοιλιά και τον λαιμό του παραμερίζοντας τα πούπουλα με νεράκι;
Πέρα από ίσως υπέρβαρο δεν δείχνει ούτε ακούγεται σαν να έχει κάτι.Άντε μπορεί κάπως να είναι το μάτι του.

Φοράει μαύρο δαχτυλίδι συλλόγου;
 
Ακουμπάει το κλουβί τουλάχιστον από μια μεριά σε τοίχο; Είχα διαβάσει ότι αν δεν συμβαίνει αυτό το πουλί δεν νιώθει ασφαλεία και γιαυτό το λόγο οι ορθοστάτες κλουβίων είναι ακαταλληλοι
 
Είναι από τον φόβο του. Ποσό καιρό το έχετε;

2 μήνες το έχω περίπου
[automerge]1549287799[/automerge]
Εγώ τώρα γιατί αυτό που βλέπω μου θυμίζει εξαιρετικά φοβισμένο καναρίνι...

Και εμένα τρομαγμένο μου φαίνεται αλλά έχω πάρει και αλλά δυο καναρίνια την ίδια χρονική περίοδο με αυτό (από άλλους εκτροφείς) και ειναι τελείως διαφορετική η συμπεριφορά τους.
[automerge]1549287973[/automerge]
Μπορείς να μας δείξεις την κοιλιά και τον λαιμό του παραμερίζοντας τα πούπουλα με νεράκι;
Φοράει μαύρο δαχτυλίδι συλλόγου;
Το δαχτυλίδι ειναι μπλε σκούρο
6058260583
[automerge]1549288053[/automerge]
Ακουμπάει το κλουβί τουλάχιστον από μια μεριά σε τοίχο;
Όχι δεν ακουμπάει αλλά θα το δοκιμάσω
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Kι εμένα στρεσαρισμένο μου φαίνεται. Όπως σωστά είπε ο φίλος @MrNek36 Θα το έβαζα σε έναν τοίχο κάπου με ησυχία χωρίς πολύ κίνηση γύρω του και θα το παρατηρούσα από μακρυά αφήνοντας το στην ησυχία του. Γενικά καποια καναρίνια είναι λιγότερο κοινωνικά από άλλα. Ως εκ τούτου οι αντιδράσεις ποικίλουν από το ένα στο άλλο.

Που ζει το πουλάκι; Μονιμα Μέσα; Έξω; Μέσα-έξω; Πες μας λίγα πράγματα για το περιβάλλον του.
 
Back
Top