Αναπαραγωγή Βγήκαν οι πρώτοι νεοσσοί από τα Μονκ μου

angie spanou

PB New Member
Εγγραφή
8 Μαρ 2021
Μηνύματα
24
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σας και παλι! Σημερα βγηκαν οι πρωτοι 3 νεοσσοι. (Η παπαγαλινα μου εχει και αλλα 3 αβγουλακια.) Καθεται πανω τους, αλλα ακομα δεν την εχω πετυχει να τα ταιζει. Φρεσκο νερο, αυγο, σπορους και κρεμα νεοσσων τους εχω. Πρεπει να προσθεσω και κατι αλλο; και ποτε θα πρεπει να τα βαλω σε αλλο κλουβι;
 
Φρεσκο νερο, αυγο, σπορους και κρεμα νεοσσων τους εχω. Πρεπει να προσθεσω και κατι αλλο; και ποτε θα πρεπει να τα βαλω σε αλλο κλουβι;
Αυτά που τους παρέχεις είναι καλά για την ώρα. Το άλλο κλουβί αργεί, οι νεοσσοί απογαλακτίζονται πλήρως κοντά ή λίγο μετά τους 2 μήνες.
 
Καλοκλαρωτα!
(μου το λένε για τα καναρίνια μου αυτό, δεν ξέρω αν το λένε και για τους παπαγαλους!)
Το λένε για όλα τα πτηνά που πετάνε από κλαδί σε κλαδί.
 
Καλησπερα σας. Μεχρι σημερα ολα κυλουσαν ομορφα. Τα μονκακια εχουν αρχισει να ξεπεταγονται. Το μεσημερι δυστυχως βρηκαμε πεθαμενο τον ενα νεοσσο. 14 ημερων, χωρις να εχω παρατηρηση να εχει καποιο προβλημα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγινε. Τα αλλα παντως μια χαρα μου φαινονται. Αδειασα το κλουβι, επλινα τα παντα. Ολα καθαρα και τα ξαναεβαλα μεσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: LillyW
@Φοίβος Οχι, ηταν μεγαλουτσικος, 14 ημερων, απο τους πιο μεγαλους, γιατι υπαρχουν και πιο μικρα. Ηταν ταισμενος , δεν φαινοταν χτυπημενος δεν ειχε αιμα. Ηταν ζεστο ακομα αλλα ακαμπτο. Δεν λπορω να καταλαβω. Παντως τον μπαμπα τον βγαλαμε απο το κλουβι μετα απο αυτο για παν ενδεχομενο
 
Παντως τον μπαμπα τον βγαλαμε απο το κλουβι μετα απο αυτο για παν ενδεχομενο

Δεν βλέπω τον λόγο για αυτή την κίνηση απο την περιγραφή σου καθώς αυξάνεται η πίεση στη μητέρα, πιθανότατα χωρίς σοβαρό λόγο. Είναι όσο "ένοχος"¨μπορεί να είναι το θηλυκό σε άλλες περιπτώσεις.
 
Back
Top