Γενικά Βιβλία για παπαγάλους στα αγγλικά

Wind-sa

PB Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.021
Πόλη
Αθήνα
Δεν υπάρχουνε πολλά βιβλία για παπαγάλους στην Ελλάδα έτσι πρέπει να ψάχνουμε κάπου πιο μακριά. Γιαυτό δυστυχώς αυτα τα 3 βιβλία είναι στα αγγλικά...
Ώμος μπορεί να φανεί χρήσιμα και να βοηθήσει σε κάποιον.

μπορείτε να τα κατεβάσετε σε.pdf μορφή.

parakeetyourhappyhealth.jpg


imageaspxm.jpg


51hm7l6jenl.jpg
 
υπεροχη δουλεια... μηπως μπορουμε να βρουμε για Lovebirds η κοκατιλ?
 
Ευχαριστώ, ξέρω οτι είναι πολύ χρήσιμα αμα διαβάζετε άνετα αγγλικά... εγώ δυστυχώς δεν διαβάζω τόσο εύκολα όμως και πάλι κάποια θέματα θα τα καταφέρω...

Στο βιβλίο "Why Does My Bird Do That - A Guide To Parrot Behavior" στη σελίδα 32 είναι το progect μας "συγκριτικός πίνακας παπαγάλων" :)

οτι θα βρω θα μοιράσω μαζί σας.
 
Πολύ ωραίο το Βιβλίο Πωλίνα! Μπράβο!



Πολύ καλό το Βιβλίο Πωλίνα! Μπράβο!:D
 
για Lovebirds
μηπος εχεις τιποτα
παντος ευχαριστο για τα αλλα εχω αρχισει ηδη download
τα αγγλικα μου τελεια αν δεν καταλαβεις κατι στειλεμου μηνημα για να σου μετραφρασω αν θες με τα δικα μου ελλινικα με πολλα λαθη στα ελλινικη γραμματικη☹
 
“Life with a famous parrot, Alex and Me by Irene Pepperberg”
...η ζωή με των γνωστό African Gray παπαγάλο Alex.

alexme.jpg


Life with a famous parrot, Alex and Me by Irene Pepperberg Memory Writers Network
Life with a famous parrot, Alex and Me
The Alex Foundation- Home page
 

Συνημμένα

  • alexandme.JPG.webp
    alexandme.JPG.webp
    15,8 KB · Προβολές: 62
  • 2538107707_12740cb268_o.webp
    2538107707_12740cb268_o.webp
    8,3 KB · Προβολές: 66
  • bird-brains-parrots-smarter_1.webp
    bird-brains-parrots-smarter_1.webp
    12,9 KB · Προβολές: 74
  • 1347607011_84bf480f5d.webp
    1347607011_84bf480f5d.webp
    14,8 KB · Προβολές: 62
Εν τω μεταξύ αυτό το βιβλίο πολύ δυσεύρετο παιδιά! Είπα σε μια φίλη μου από το Λονδίνο να μου το φέρει και ακόμα και στα μεγάλα βιβλιοπωλεία, μόνο με παραγγελία! Όπως και New York δεν μπορούν να το βρουν!



Επίσης κάτι άλλο.. Προσέξατε ότι στην φωτογραφία με τους τρεις Ζακό και την Pepperberg o ένας έχει πρόβλημα με μάδημα;
 
Εν τω μεταξύ αυτό το βιβλίο πολύ δυσεύρετο παιδιά! Είπα σε μια φίλη μου από το Λονδίνο να μου το φέρει και ακόμα και στα μεγάλα βιβλιοπωλεία, μόνο με παραγγελία! Όπως και New York δεν μπορούν να το βρουν!
γιατί δεν το παραγγέλνεις από το internet;
Προσέξατε ότι στην φωτογραφία με τους τρεις Ζακό και την Pepperberg o ένας έχει πρόβλημα με μάδημα;
Σίγουρα δεν είναι απο βαρεμάρα του πουλιού η απο άσχημη διατροφή... Κάπου εχω διαβάσει και για τα τρία Ζακό της Irene... αμα θα βρω το λινκ θα σας βάλλω. Στο Alex Foundation prepei να υπάρχει...
 
γιατί δεν το παραγγέλνεις από το internet;
Δεν έχω πιστωτική Πωλίνα! Το αναφαφέρω επιπλέον, γιατί μου έκανε εντύπωση να μην υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε αυτές τις χώρες!

Ναι, αν το βρεις το link και μπορείς, βάλε το! 😉
 
Back
Top