Γενικά Βιβλίο για υβρίδια/μούλους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Geo.pol
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Geo.pol

PB New Member
Εγγραφή
10 Αυγ 2019
Μηνύματα
171
Πόλη
Πάτρα
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο βιβλίο για τα υβρίδια/μουλους μεταφρασμένο στα Ελληνικά. Έχω βρει αρκετά αλλά είναι όλα από Άγγλους όπως και ένα του Bernard Williams
 
Αυτά που είναι από Άγγλους δεν βγαίνουν μεταγλωσσισμενα; Εγώ όσα βιβλία έχω για πουλια είναι από ξένους και τα έχουν μεταφράσει...
Όπου έχω ρωτήσει εδώ που μένω (Πάτρα) δε έχει κανείς και δεν ξέρει κιόλας και online δεν βρήκα κάτι...
 
Υπάρχει ένα βιβλίο για όλα τα κατοικίδια πουλια που λέει αρκετές πληροφορίες για πολλές Ράτσες... Ίσως σε βοηθήσει...
View attachment 66137
Ήθελα συγκεκριμένα μόνο για υβρίδια.. Πάντως thanks...

Αυτά τα 2 έχω βρει αλλά δεν είναι μεταφρασμένα..Screenshot_2019-08-16-14-46-47-164_com.android.chrome.webpIMG_20190816_144827.webp
 
Αυτό το βιβλίο στην αρχή λέει γενικές και χρήσιμες πληροφορίες για όλα τα πουλια ( κατοικία, διατροφή, περιποίηση, αναπαραγωγή, ποικιλίες ) και μετά έχει τα εξής κεφάλαια: 1. Ορτικια 2. Περιστέρια 3. Σπιζες 4. Εστριλδες 5. Πλοκεις( Υφαντες ) 6. Τσιφλίκια 7. Καρδιναλιοι 8. Παπαγάλοι 9. Λευκοθαλμα( ζωστεροπες ) 10. Αηδόνια 11. Πυκνωτιδες( μπουλμπουλ) 12. Τσίχλες 13. Ψαρονια
 
Αυτό το βιβλίο στην αρχή λέει γενικές και χρήσιμες πληροφορίες για όλα τα πουλια ( κατοικία, διατροφή, περιποίηση, αναπαραγωγή, ποικιλίες ) και μετά έχει τα εξής κεφάλαια: 1. Ορτικια 2. Περιστέρια 3. Σπιζες 4. Εστριλδες 5. Πλοκεις( Υφαντες ) 6. Τσιφλίκια 7. Καρδιναλιοι 8. Παπαγάλοι 9. Λευκοθαλμα( ζωστεροπες ) 10. Αηδόνια 11. Πυκνωτιδες( μπουλμπουλ) 12. Τσίχλες 13. Ψαρονια
Θα το τσεκαρω ...😃😀
 
Πάντως αν κάποιος καλός εκτροφέας(Έλληνας) με πολύ εμπειρία.έμπαινε στην διαδικασία να βγάλει ένα τέτοιο βιβλίο θα είχαν εξαντληθεί άμεσα όλα. Απλά πιστεύω κάποιοι δεν θα το έκαναν για λόγους ότι στην αναπαραγωγή υπάρχουν πολλά μυστικά και δεν τους συμφέρει
 
Back
Top