Ασθένειες Βιταμίνες για ταχυδρομικά περιστέρια

κοκε

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1
Πόλη
Θεσσαλονίκη
γεια σε όλους σας. Έχω ταχυδρομικά περιστέρια και τώρα στους αγώνες μου αργούν και είναι κουρασμένα. έχω σκάσει δεν μπορώ να τα φορμάρω τα πουλιά μπορείτε ρε παιδιά να βοηθήσετε
 
Αν και δε γνωρίζω πολλά πράγματα σχετικά με τα περιστέρια, νομίζω ότι τα παρακάτω σκευάσματα μπορεί και να σου κάνουν αφού σύμφωνα με τις ενδείξεις τους προορίζονται γι' αυτό που περιγράφεις.

Chevi-duran
Chevi-fit
 
Τελευταία επεξεργασία:
Από φαρμακείο Becozyme. Άμα τους το ρίξεις στο νερό, άλλα το πίνουν αλλά σε άλλα δεν αρέσει. Ένα τραυματισμένο που έχω σπίτι μου το πίνει χωρίς κανένα πρόβλημα.
 
Κόκε μιας και είσαι από Θεσσαλονίκη θα πας στην Πολίχνη, Λ. Στρατού 151
Αλεξανδρίδου Χρυσαυγή (Δεν θυμάμαι πως λέγεται το μαγαζί).
Είναι η αντιπρόσωπος της Comed στην Ελλάδα και θα ζητήσεις:
1)Winmix
2)Cure oil
3)Compound
4)Hydracom iso
5)Lysocur eye drops. Αυτά είναι για την αγωνιστική περίοδο και δεν θες τίποτα άλλο μόνο τα εμβόλια σου και κάθε 15 ημέρες για μια μέρα τριχομονάδα.
Δευτέρα->winmix,cure oil,compound
Τρίτη-> winmix
Τετάρτη-> winmix,cure oil
Πέμπτη-> winmix
Παρασκευή> winmix
Σάββατο-> winmix,cure oil,compound
Κυριακή-> winmix,hydracom iso,lysocur drops
Συν ότι οι αγωνιστικοί ταχυδρόμοι δεν είναι ούτε βούτες ούτε παπαγαλάκια.
Δεν μπορείς να τους ''τρέχεις'' με στάρι και καλαμπόκι,θέλειs καλές τροφές,
versele laga,vanrobaeys
 
Ξέχασα ένα βασικό, τα περιστέρια που ''τρέχεις '' σε αγώνες, τα ζευγάρια τα έχεις μαζί;
 
Κορίνθου 3 Νίκαια, Pet Shop. Πουλάει και ζωοτροφές για περιστέρια.
Αμερικανίδων Κυριών 117 Νίκαια, αποθήκη ζωοτροφών.
Τηλέφωνο 2104925902.
 
Ευχαριστώ! Μέχρι πρότινος τα ταϊζα με καλαμπόκι, κελαηδίνη, κεχρί, σιτάρι, βρώμη, και χρωματιστά.
 
Εγώ έχω ταχυδρομικά αλλά δεν τα εκπαιδεύω με εντατικούς ρυθμούς...

Τι φαρμακευτικά σκεβάσματα προτείνεις;
 
Γιάννη θα σου έλεγα από τροφές να παίρνεις αυτά που λέμε στην Ελλάδα τούρπο ή αλλιώς πολύσπορα. (συμπεριλαμβάνονται και οι εταιρείες που είπα πιο πάνω).
Από συμπληρώματα θα σου έλεγα να πάς και εσύ στο ίδιο μαγαζί και να ζήταγες τα δύο προιόντα της Vitality (Improver,Antifungal).
 
Ok ευχαριστώ πολύ Λάζαρε!

Πάντως το θέμα αυτό που ξεκίνησε δεν είναι τόσο απλό, θέλει πολλή εξήγηση και ψάξιμο...

Εγώ είναι αλήθεια έχω άγνοια πάνω στο θέμα των σκευασμάτων αλλά αν υπάρχουν κι άλλοι περιστεράδες να μας πουν (... Αν δεν είναι μυστικό) ποια ρουτίνα ακολουθούν...
 
Back
Top