Διατροφή Βιταμινη και τροφη για cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stefan

PB Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2008
Μηνύματα
418
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημερα! Πριν λιγη ωρα αγορασαμε καινουργια τροφη και βηταμινη για τον κοκατιλο μου. Για τιν ακριβεια του αγορασαν και οχι του αγορασαμε... Τελος παντων επειδη δεν ξερω αμα ειναι καλης ποιοτητας μπορειτε να με βοηθησετε;Η τροφη γραφει,

-preStice premium loro parque mix for australian parakeet

H βιταμινη γραφει πανο της,

-Μultivitamins for birds and rodents

Μπορειτε να με βοηθησετε;
 
Καλημερα! Πριν λιγη ωρα αγορασαμε καινουργια τροφη και βηταμινη για τον κοκατιλο μου. Για τιν ακριβεια του αγορασαν και οχι του αγορασαμε... Τελος παντων επειδη δεν ξερω αμα ειναι καλης ποιοτητας μπορειτε να με βοηθησετε;Η τροφη γραφει,

-preStice premium loro parque mix for australian parakeet

H βιταμινη γραφει πανο της,

-Μultivitamins for birds and rodents

Μπορειτε να με βοηθησετε;

Η τροφή της παραπάνω εταιρίας είναι μια απο τις καλύτερες. (Prestige). Οι πολυβιταμίνες απο πια εταιρία είναι;
 
Eυχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! 🙂

Η βιταμινη αν καταλαβα σωστα ειναι της εταιριας Diafarm. Η βιταμινη που αγορασα ειναι η μασαια απο την παρακατω εικονα
 

Συνημμένα

  • zoocare_1.gif
    zoocare_1.gif
    7,9 KB · Προβολές: 63
Αυτο που με προβληματησε ειναι οτι τη συγκεκρημενη βιταμινη μπορουν να την παρουν και ινδικα χειριδια. Γινεται κατι τετοιο;(multivitamin for birds and rodents)
 
Προσωπικά δεν την γνωρίζω την παραπάνω πολυβιταμίνη οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Δεν ξέρω αν διατροφικά τα ινδικά με τους παπαγάλους έχουν τις ίδιες ανάγκες βιταμινών, αν ισχύει όμως, τότε κάνει. Για καλό και για κακό όμως θα πρότεινα της bogena το αντίστοιχο προιόν που είναι για παπαγάλους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Εγω bogena ειχα πει στους γονεις μου να μου φερουν αλλα μου ειπαν οτι δεν ειχε ο μαγαζατορας... Τελως παντων.. Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου! 🙂(τουλαχιστων την τροφη την πετυχαν :D)
 
Back
Top