Γενικά Βοήθεια για τη μεταφορά καναρινιού

vagcanaries

PB New Member
Εγγραφή
19 Σεπ 2017
Μηνύματα
69
Πόλη
Άγιος Δημήτριος
καλησπερα σε όλους! Υπαρχει περίπτωση να κατεβαίνει κάποιος από θες/νίκη προς Αθήνα και στην Κατερίνη να τον περιμένει ενας φίλος προκειμένου να μου ένα καναρίνι gloster?θα το στέλναμε με ΚΤΕΛ αλλά δεν ειναι συνεργάσιμοι! Ευχαριστω εκ τον προτέρων παντός!
 
Καλησπέρα με τα ΚΤΕΛ χωρίς σύνοδο δεν γίνεται σεν φταίνε αυτοί έτσι είναι νόμοι. Εγώ μετέφερα παπαγάλο από Αθήνας Λευκάδα και επειδή μόνο κ μόνο που ήξερα τον οδηγό με άφησε να το βάλω από πάνω γιατί χρειάζεται μια βεβαίωση γιατρού ότι είναι υγειες το πουλί! Μακάρι ναι βρεις κάποιον κατά τα αλλά
 
Καλησπέρα! Σε δέμα επιτρέπεται...Αλλά το θέμα είναι ότι το κουτί μπαίνει στην αποθήκη... Και αυτό πιστεύω πως είναι ρισκο για το πουλάκι...
Πέρσυ με μια φίλη μου, στείλαμε δικό της παπαγαλάκι προς Αθήνα... Η τιμή ήταν στα 5€ και Φυσικά ήξεραν ότι μέσα στο κουτί υπήρχε ένα πτηνό...
 
Με courier η μεταφορικες τι γίνεται παιδιά;

Και με τα ΚΤΕΛ γινετε αρκει να μην πεσης σε καποιον στραβο οδηγο. Τελος παντων φιλε με της μεταφορικες γινετε και σε καποιες περιπτωσης εχει γινη κ με κουριερ. Ρωτα σε καποιες μεταφορικες συνηθως με 3-4 ευρω το δινουνε στον οδηγο καποιας νταλικας κ ετσι εξυπηρετηται η κατασταση
 
Ευάγγελε, όταν καταλήξεις στην απόφασή σου και παραλάβεις το πουλί με το καλό, θα μας ενδιέφερε να μας πεις όλα τα στοιχεία που αφορούν στη μεταφορά του, δλδ κόστος, εταιρεία, τρόπος - μέσον, σημείο στο οποίο βρισκόταν κατά τη μεταφορά όπως καμπίνα οχήματος, κλουβί, χαρτόκουτο κλπ, διάρκεια ταξιδιού, παραλαβή από...
 
Back
Top