Φροντίδα Βοήθεια στην επιλογή κλουβιού για cockatiel

IasonasΚ

PB New Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2018
Μηνύματα
301
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα παιδια,

Εχω μπει στην τελικη ευθεια για την αποκτηση του πρωτου μου παπαγαλου, ενος κοκατιλ. Θα το εκτιμουσα αν μπορουσατε να μου δωσετε την γνωμη σας για καποια κλουβια. Αρχικα πηγαινα για το Hagen Vision M02, αυτο που με απασχολει ωστοσο ειναι το κατα ποσο θα ειναι ευκολος ο καθαρισμος (σε σχεση με καποιο κλουβι που διαθετει συρταρακι) του δεδομενου του οτι πρεπει να ανοιξεις τον πατο του κλουβιου.

Ενα κλουβι που επισης ειδα στην ελληνικη αγορα και πληρει τις προυποθεσεις ειναι αυτο petsupermarket.gr/7617/προϊόντα/κλουβί-παπαγάλου-52χ415χ785cm.html.

Οποτε θα ηθελα την την βοηθεια και την εμπειριας σας για να λυσω αυτον τον γορδιο δεσμο :).
 
Καλημέρα Ιασονα!
Έχω το Hagen Vision M02, είναι τρομέρο κλουβί.
Το μόνο κακό που έχει είναι πως δε παίρνει ποτίστρες και ταΐστρες από αυτές που κυκλοφορούν και μπαίνουν σε όλα τα κλουβία.

αυτο που με απασχολει ωστοσο ειναι το κατα ποσο θα ειναι ευκολος ο καθαρισμος
Πανευκολος!
Στην αρχή μου είχε φανεί πάρα πολύ δύσκολο γιατί τα δικά μου δεν ήταν ήμερα και έπρεπε να καθαρίζω το κλουβί με εκείνα μεσα και φοβόμουν μήπως φύγουν.
Στρωνω ενα πανί πάνω στο τραπέζι βγάζω το πάτο και όλα μια χαρά!

Πριν είχα κλουβί που δεν έβγαινε η σχάρα και εκεί πραγματικά το καθάρισμα ήταν μαρτύριο!

Το δεύτερο κλουβί είναι κάλο σε μέγεθος και νομίζω το έχουν αρκέτα μέλη που έχουν κοκατίλ.

Δες μόνο αν το κενό ανάμεσα στα κάγκελα είναι επιτρεπτό και είσαι οκ!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Γεια σου Ιασωνα εχω το δευτερο κλουβι για τον Μονκ μου, ειναι μια χαρα, εχει αρκετο χωρο και ειναι ευκολο στο καθαρισμα.
Οι τιμες που ειδα δεν εχουν μεγαλη διαφορα αλλα το πρωτο κλουβι ειναι λιγο μεγαλητερο, εγω θα το προτιμουσα αν το εβλεπα απο την αρχη και ιδιαιτερα αν οπως λεει και η Vasia καθαριζεται ευκολα.
 
Έχω το 2ο κλουβί για ένα κοκατίλ...
Αν θες τη γνώμη μου (αρχάριος είμαι) πάρε λίιιιγο μεγαλύτερο, σε περίπτωση που σε 2η φάση θέλεις να αγοράσεις και δεύτερο πουλάκι.
Για ένα κοκατίλ είναι υπεραρκετό, αλλά για δύο προσωπικά θα μου φαινόταν λίγο στενό.

Βέβαια βλέπω την ανυπομονησία σου και θα σε καβαλήσει και σένα.. Όλη μέρα έξω θα θέλει να είναι..στο κλουβί ένα φαγητό και έναν ύπνο θα κάνει :)
 
Σημερα ειναι η μερα παραγγελιας του κλουβιου απο το zooplus. Το προβλημα μου ειναι οτι στο checkout δεν μου εμφανιζει επιλογη paypal...
Οποτε ηθελα να ρωτησω εαν το καταστημα ειναι εμπιστο γιατι ειναι κριμα να πληρωσω με καρτα και να τυχει καμια στραβη.
 
Το ξερω οτι το αναφερει και γι αυτο μου εκανε εντυπωση που στο checkout δεν μου το εμφανιζει.

Οπως και να 'χει η παραγγελια δωθηκε μεσω καρτας και τωρα περιμενουμε :D
 
Back
Top