Βρέθηκε Βρέθηκε κοκατίλ /cockatiel lutino Αθήνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης myr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

myr

PB Member
Εγγραφή
19 Σεπ 2018
Μηνύματα
600
Πόλη
Αθήνα
Δεν θα το πιστέψετε αλλά μαζέψαμε νωρίτερα κοκατίλ λουτίνο απ το μπαλκόνι μας. Περιοχή Κυψέλη. Έχει δαχτυλίδι οπότε θα ζητηθούν τα στοιχεία του για να επιστραφεί. Έχω βρει μόνο μια αγγελία από Αγία Παρασκευή και δεν ειναι αυτο (δεν είχε δαχτυλίδι).
 
Δεν θα το πιστέψετε αλλά μαζέψαμε νωρίτερα κοκατίλ λουτίνο απ το μπαλκόνι μας. Περιοχή Κυψέλη. Έχει δαχτυλίδι οπότε θα ζητηθούν τα στοιχεία του για να επιστραφεί. Έχω βρει μόνο μια αγγελία από Αγία Παρασκευή και δεν ειναι αυτο (δεν είχε δαχτυλίδι).
Νομίζω είχα δει κάποια αγγελία στο Facebook, υπάρχει ομάδα χάθηκαν παπαγάλοι. Εάν μπορείτε, δείτε και εκεί. Αλλιώς θα προσπαθήσω να το ανεβάσω εγώ ☺️
 
@myr μήπως ξέφυγε από τοπικό πετ σοπ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: myr
@MARY58
Δεν αποκλείω τίποτα, απλά δεν έχουμε κάποιο κοντά για να ρωτήσω. Ούτε αφισάκια έχει ακόμα.
Πού μας βρίσκουν δεν ξέρω😝 και έχουμε αλλάξει διεύθυνση και πάλι ήρθε συστημένο και με φώναζε 😅🕊
(Έχουμε αυτιά κοκατιλοραντάρ φαίνεται)

(και κυκλοφορούν και πολλά γεράκια τριγύρω, ευτυχώς ημασταν σπίτι και το προλάβαμε το γλυκούλι)
 
@myr τα έχω πει εγώ! Όταν πρώτοδιάβασα το ποστ σου, σκέφτηκα "ο μικρός είναι αυτός που κέρδισε το Τζακ ποτ στην παπαγαλοχώρα" !
(και κυκλοφορούν και πολλά γεράκια τριγύρω, ευτυχώς ημασταν σπίτι και το προλάβαμε το γλυκούλι)
Δόξα τω Θεώ!
 
@marinazizel

Καλημέρα!
Μέσα στην καλή χαρά είναι το καλούλι☺️
Ενθουσιασμένο με τα παιχνίδια, το μπάνιο, το κεχρί, τις κουβέντες, με όλα γενικώς!
Χθες ο άντρας μου μέχρι που του άφησε τηλεόραση να παίζει ήπια ντοκιμαντέρ ολη μέρα επειδή θα λείπαμε αρκετά και παρακολουθούσε με μεγάλο ενδιαφέρον(με σπόρια αντι για ποπκορν)🤭

Στην αγγελία δεν εχει απαντήσει κανείς παρολο που έχει κυκλοφορήσει αρκετά (το έχουν δει και απο το Animal Medical Centre), ούτε έχει ανέβει τίποτα σχετικό. Θεωρώ πώς είναι μάλλον απίθανο να εμφανιστεί κάποιος τόσες μέρες μετά και αν εμφανιστεί είναι ύποπτο να μην έχει ανεβάσει αγγελία εκείνος ακόμα.

Δείχνει υγιέστατο ευτυχώς, αλλά θα μιλήσω και με την Δουκάκη να κάνουμε εξετάσεις καλού κακού. Είναι καραντίνα από τα δικά μας εντωμεταξύ φυσικά και του έχω κάνει κατάλληλη προληπτική αποπαρασίτωση.

(Γενικά είναι εισαγωγής το πουλάκι οπότε δεν έχει νόημα να ψάξω τον εκτροφέα γιατί δεν θα ξέρει ποιός το είχε)
[automerge]1712057698[/automerge]
Όταν κλείσει βδομάδα θα θεωρήσουμε πως περνάμε επισήμως από φιλοξενία σε μονιμοποίηση και θα δούμε πώς θα ρυθμίσουμε τα κλουβιά κλπ (πάνω που μόλις είχαμε ταχτοποιήσει τον προηγούμενο...). Το συμπαθήσαμε (όπως όλα προφανώς, είναι αξιαγάπητα) και αφού μπορούμε να το βολέψουμε κάπως και να ζήσει καλά δεν θέλουμε να μπούμε σε διαδικασία για υιοθεσίες και να μην ξέρουμε και τί θα απογίνει...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top