Γενικά Βρέθηκε παπαγαλάκι αλλά φοβάμαι μήπως κολλήσει τον δικό μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης cdadam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

cdadam

PB New Member
Εγγραφή
9 Απρ 2019
Μηνύματα
40
Πόλη
Καβάλα
Έχω ήδη ένα κοκατιλ κ ένα ακόμα ήρθε κ έκατσε στο μπαλκόνι μου.. μάλλον από κάπου χάθηκε ήταν εξαντλημένο! Κατάφερα κ το έπιασα κ τώρα το έχω σε ένα κλουβί σε ένα άλλο δωμάτιο.
Μέχρι που να βρω τον ιδιοκτήτη του υπάρχει περίπτωση να έχει καμία αρρώστια κ να κολλήσει τον δικό μου;
 
Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το εάν έχει κάτι το εμφανές ή όχι. Παρόλα αυτά εσύ συνέχισε να το διατηρείς σε διαφορετικό δωμάτιο μέχρι να βεβαιωθείς ότι είναι καλά. Παρεμπιπτόντως, για τι παπαγαλάκι μιλάμε;
 
Κοκατιλ είναι κ αυτό σαν το δικό μου, υγειής φαίνεται κάθεται ψηλά στο κλουβί έφαγε, εντάξει όπως είναι λογικό είναι τρομαγμένο... δεν φαίνεται ν έχει κάτι αλλά λέω μήπως υπάρχει κάποια άλλη ασθένεια όπως ψιτακωση η κάτι τέτοιο π εάν την έχει ένα κολλάει κ τα αλλά δεν ξέρω κ πολλά αλλά λέω μηπως
 
@Tony Forpus Αυτη ειναι μια απορια που την εχω καιρο τωρα. Στις φωτο που ανεβαζουμε απο τα πτηνα μας, βλεπω καποιους που τα πιανουν με γαντια και αλλους (εγω ειμαι μια απο αυτους) με γυμνα χερια.
Αναρωτιεμαι λοιπον...υπαρχουν ασθενειες που μπορουν να μεταφερουν τα πουλακια στους ανθρωπους; Συμβαινει και το αντιθετο;
 
Το πουλάκι είναι ήδη με τον ιδιοκτήτη του.. παρόλο αυτά ελπίζω να μην έχει κάποια ασθένεια κ κολλήσει τον δικό μου διότι ήταν στον ίδιο χώρο για λίγο

Μπράβο! Πολύ ευχάριστο ότι κατάφερες και τον βρήκες, πες μας και πως για ιδέες σε όσους αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα.
Με τον άνθρωπο μίλησες σχετικά με την ανησυχία σου; Πόσο καιρό το είχε το πουλάκι;
 
Back
Top