Γενικά Βρήκα ένα μικρό budgie, να το αγοράσω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης davide
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

davide

PB Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα στην παρεα.σημερα περνουσα απο το καπανι στην Θεσσαλονίκη και ειδα ενα μικρο μαγαζι με πουλια. Τα πουλια τα περισσοτερα καναρινια και μαλιστα διαχωρισμενα αρσενικα απο θυληκα. Ειχε ενα μικρο bungie το οποιο το ερωτευτικα με ειπε οτι ειναι 1μιση με 2 μηνων. Επeiδη σκεφτομαι να το αγορασω πιστευεται οτι ειναι πολλη μικρο και θα θελει κατι ιδιαιτερο σε αυτη την ηλικια απο θεμα τροφης (δεν ξερω αν θεωρηται βρεφος ακομα);
 
Πολυ ευστοχη η παρατηρηση της Μαριας... Να το προσεξεις αυτο!
Αν τελικα ειναι οντως αυτη η ηλικια του, ειναι παρα πολυ καλη περιπτωση μπορει να εξυπηρετηθει μονο του κι επισης εξημερωνεται πολυ ευκολα(αναλογα το χαρακτηρα βεβαια)
Πηγαινε ξαναδες το κι ενημερωσε μας... 😉
 
δεν ειχε δαχτυλιδι στο ποδι του.ηταν το μοναδικο που ειχε, αλλα θα φερει τελος του μηνα.φαινοταν πολλη μικρο σε μεγεθος σε σχεση με αλλα παπαγαλακια που εχω δει. Διαβασα καναδυο τοπικ που ανοιχτηκαν σε σχεση με την ηλικια των bungie. Τι εννοουν σκυφτακι που λενε, γιατι αυτο τα φτερα στο κεφαλι του ηταν ισια
 
και μια αλλη ερωτηση εχω ενα σχετικα ανετο κλουβακι μου το δωσαν αδειο γιατι δεν το θελαν αυτοι που ειχαν bungie το εκανα απολυμασνη με καυτο νερο ξυδι και αυτο θελω να ρωτησω εβαλα και betatin κανει το betatin?φυσικα εξυπακουεται οτι το εχω ξεπλυνει παρα πολλη καλα, τα υπολοιπα συνεργα πατηθρα αυτο το δοχειο για νερο θα τα πεταξω για να παρω καινουργιο
 
Το κλουβι το απολυμανες τελεια μπορω να πω...
Τα υπολοιπα καλα θα κανεις που θα τα πεταξεις, παρτου καινουρια και καταπροτιμηση ξυλινα! Θα τα καταευχαριστηθει...
Αν ειναι μικρο και το εμπιστευεσαι σχετικα το πετ σοπ παρτο, να το εξημερωσεις κιολας και να μας λες τις εξελιξεις!
Αυτο που λες το σκυφτακι δεν ξερω τι ειναι, αλλα καποιος θα σου πει 😉
 
Gia na min perdeboume edo ta pragmata:

Budgie = konto onoma tou Aggliko Budgeria (Melopsittacus undulatus) kino mikro papagalaki
Bungie = Anthropos kai eteria pou exei sfiaxni diafora pexnidia gia computer
Bungee = Gnosto apo to Bungee-Jumping, pidima apo gerfira i psilo meros, demeno sta podia me ena lastiko pou den ftaneis sto edafo

Emeis edo se afto to thema, gia ti pragma milame tora; Bungee-Jumping me daxtilidia; I to Bungie pou einai pexnidi sto Computer.
 
φιλε αλεξανδρε συγνωμη για την ορθογραφια μου στα αγγλικα η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τοσο καλα οσο εσυ γιά αυτο μπερδευω το πουλι με το αθλημα και το παιχνιδι
 
Δαυίδ; Ετσι οπώς πάς με τα πουλία μαζί θα το ανοίξουμε το εκτροφείο... ΠΑω να πάρω δαχτυλίδια..😀! Κατάλαβα πιο μαγαζί λες...Αν δεν έχει δαχτύλιδι μη περνεις τιποτα... ΚΑι δε μπορώ να καταλάβω...Αυτό που μου είπαν:
-Μίλησα με αυτόν που μου τα στέλνει και δε μπορώ να καταλάβω γιατι δε βάζει σε όλα τα πουλάκια δαχτυλίδι... (λογια κάποιου...)
Η απάντηση...
Γιατί τα δαχτυλιδομένα είνια τα μικρά στην ηλικία και τα άλλα είνια τα μικρά στο μυαλό των πετσοπάδων... (λόγια δικά μου)...
Δαχτυλίδι φίλε.. Ρώτα μια γυναίκα πόσο είναι...Αν δε σου δείξει ταυτότητα την πιστεύεις;
 
Ξέρει κανείς αν υπάρχει ακόμη το μαγαζί στο καπάνι; Δεν το βρήκα τελευταία που κατέβηκα
Είχε αρκετά πιο οικονομικές τιμές αποτι θυμάμαι σε κλουβιά και αξεσουάρ
 
Back
Top