Γενικά Βρήκα κοκατίλ μωρά 130 euro, είναι καλή η τιμή;

Η τιμη ενος κοκατιλ κυμαινεται απ'οσο γνωριζω απο 35 μεχρι 45 ευρω.
Τα μωρα αυτα μηπως ειναι ταϊσμενα στο χερι;
 
υπερβολικα ακριβα θα ελεγα... Αν ειναι ταισμενα χερι παει και ερχεται που και παλι ειναι πολλα, αλλα αμα δεν ειναι στο χερι αστο
 
Για μωρα ταϊσμενα στο χερι ειναι φυσιολογικη αυτη η τιμη!
 
Αν είναι ταϊσμένα στο χέρι τόσο κάνουν.. Από 120-140€ έχω ακούσει!
 
Eδώ έχει μωρά κοκατίλ ταισμένα στο χέρι 100 Ε Κυριάκος Αργυρού - Παπαγάλοι Πώληση και Αγορά - Ρόδος
 
Εγώ ξέρω και εκτροφέα που τα έδεινε 140€ πάντως, αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και το pet..
 
Νομιζω ειναι πανάκριβα όχι ακριβα... Και αν σου πει ταισμενο στο χέρι επειχηρησε να το πιάσεις, να κάτσει στο χέρι σου! Αν σου πουνε ΜΑ... ΜΟΥ...Αφησε τους μια γλυκια καλησπερα και φυγε!
 
Νομιζω ειναι πανάκριβα όχι ακριβα... Και αν σου πει ταισμενο στο χέρι επειχηρησε να το πιάσεις, να κάτσει στο χέρι σου! Αν σου πουνε ΜΑ... ΜΟΥ...Αφησε τους μια γλυκια καλησπερα και φυγε!



Αλεξαντρε δεν καθονται με την μια στο χερι παντως! 🙂
Οταν πηραμε τον Ρουλη ολο χχχχχχ μας εκανε αλλα δεν δαγκωνε βεβαια γιατι ηταν μωρο😛
Πρεπει να μαθει να καθεται στο χερι απο εμας...
Αλλα ναι 130 ειναι πολλα... Εγω 130 εδωσα για κοκατιλ(100) και κλουβι(30)! Τροφες μας τις εκανε δωρακι 😉
 
Νίκη μαζί σου.. Αλλά τις προάλλες πήγα σε ενα μαγαζάκι και μου είπε για ταισμενο στο χερι... Το εβγαλε απο το κλουβί να το πίάσω και να τον χαιδεψω... Μάλιστα είχε και έναν ζακο 3 ετων και χάιδεψα και αυτον... Είναι πολλά τα λεφτά γι αυτο πρότεινα και ακραίες απαιτήσεις...
 
Ααα εσυ εννοουσες να το βγαλει απο το κλουβι και τετοια..
Ναι εννοειται αυτο...
Εγω το κανω και στα μη εξημερωμενα αν θελω να αγορασω..
Το ελεγχω μονη μου για να ειμαι σιγουρη... Το ψηλαφιζω, κοιταω για διαρροια, τα ματια του.. Ολα! Κι αν αρνηθει καποιος μαγαζατορας, κανω αυτο που λες... λεω την γλυκεια καλησπερα και την κανω με ελαφρα..:D
Και παρατηρηση μακρια απο την κλουβα για να φανει η κανονικη συμπεριφορα... Ενα αρρωστο αν μας φοβαται επειδη ειμαστε κοντα φαινεται ζωηρο...
Το χω ξαναπει αλλα το θεωρω πολυ σημαντικο 😉
 
Δεν ξερω αν βοηθεισει αυτο που θα πω στην τιμη αλλα εγω αγορασα τα 2Lovebird 200ευρω τα οποια ηταν εξημερωμενα και τα αγρια μου τα εδινε 60ευρω το ζευγαρι! Ολα αυτα απο ροδο!
 
Back
Top