Φροντίδα Βρήκα στον κήπο μου ένα νεογέννητο πουλάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anthia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anthia

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα φίλοι μου είμαι νέος χρήστης και έγινα μέλος της ομάδας σας γιατί προσφάτως προ δυο ημερών στον κήπο του εξοχικού μου στην Χαλκιδική βρήκα ένα πουλάκι νεογέννητο προφανώς, δεν μπορεί να πετάξει και αναγκάστηκα να το πάρω υπό την προστασία μου αλλά δεν έχω καταφέρει να καταλάβω τι είδος είναι! Παρακαλώ οποίος γνωρίζει κάτι για αυτό ας μου απαντήσει, όπως και για πιθανές συμβουλές ανατροφής! Ευχαριστώ εκ των προτέρων410AEC96-FF2F-4A59-B8FA-96CB9D5009D3.webp
 
@anthia Καλησπερα και σε σενα! Καλως ηρθες στην παρεα μας! Αν παρατηρησα καλα τις φωτογραφιες που συγκρινα με προηγουμενο post ειναι σταχταρα ή βραχοχελιδονο εχω δικιο; @Γιαννης17 ! Μπορει να κανω και λαθος! Ειχαμε ενα post ακριβως το ιδιο! Περιμενε μηπως καποιος ξερει πως να σου ποσταρει το λινκ με το ιδιο θεμα αν ειναι ιδια τα πουλακια βεβαια! Θα σου λυθουν ολες οι αποριες στο post! 😁
 
@ΜΑΚΡΥΝΕΙΑ Ναι σταχταρα είναι εχεις δίκιο
[automerge]1594151275[/automerge]
@Elli Ακριβώς ιδιο
[automerge]1594151406[/automerge]
Εγώ του έδωσα βραστό αυγουλακι όταν δεν είχα κοτόπουλο. Του πήρα σήμερα κοτοπουλάκι ωμό στήθος και το έλιωσα.. Το πουλάκι τρελαθηκε έτρωγε σαν τρελό..
 
@Elli Παιδιά και εγώ το έψαξα πολύ και φυσικά βοηθήσατε και εσείς. Λοιπόν το πουλάκι όχι σε κλουβί σε ένα ανοιχτό κουτί με χαρτί κουζίνας στον πάτο το οποίο κάθε μέρα το αλλαζουμε για να είναι καθαρό.. Φαγάκι η ασπραδι αυγού η ξηρα τροφή ανάπτυξης για γατάκια μουσκεμενη η κοτόπουλο ωμό δοκίμασα και τα τρία για το κοτόπουλο(τρελενεται)την πρώτη μέρα δεν μου έτρωγε μην ανησυχείς μόλις πεινασε έκλαιγε και παραλίγο να μου φάει και το δάχτυλο μαζί με το κοτοπουλο. Αν κοιμάται πολύ μην ανυσηχεις..Αν δεν περπατάει καλά ειναι η ράτσα του ούτε αυτό να σε ανησυχεί αυτά τα πουλάκια όλη τους τη ζωή πετάνε και έτσι δεν μπορούν να πατάνε καλά.. Οταν τα φτερά του μαζεμένα ξεπερνούν κατά ένα εκατοστό τουλάχιστον την ουρά του ει αι έτοιμο θεωρητικόα αν πετάξει αλλά θέλει βοήθεια. Θέλει ανοιχτο χώρο και στην ουσία. Να του δώσεις μια οθωση προς τα επάνω με τη χούφτα σου σα να το πετάς στον αέρα. Λόγω του θέματος που σου είπα με τα πόδια δε μπορούν να δώσουν ώθηση να πετάξουν...Θελει μεγάλη υπομονή και αγάπη αλλά το αξίζουν πραγματικά.. Τι δικό μου κάθε μέρα ειναι πιο δυνατό και δραστήριο και τρώει με μεγάλη όρεξη.. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι.. Μετά από ώρες διάβασμα συμβουλές από τους φίλους εδώ μέσα και ένα τηλέφωνο στο. ΑΝΙΜΑ αυτά έχω να σου πω. Θα χαρώ πολύ να μάθω ότι όλα πήγαν καλά και σε εσένα.
 
Τροφές για εντομοφάγα είναι οι ενδεδειγμένες
 
Back
Top