Φροντίδα Βρήκα στο μπαλκόνι μου αυτό το μικρό κοτσυφάκι

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα... Βρήκα στο μπαλκόνι μου αυτό το μικρό Κοτσιφάκι... Πήγα κάτι έψαξα και βρήκα ένα δέντρο που είχε φολια... Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα άλλο πουλάκι εκεί μέσα... Και από το πρωί δεν έχει πάει η θυλικια.. Βοήθεια να το σωσω
[automerge]1557926926[/automerge]
Αυτό είναι το μικρούλη του έχω κάνει και μια κατασκευή με λάμπα.. Και έχω φτιάξει θερμοκρασία 33 βαθμούς..
 

Συνημμένα

  • rsz_15579268065948038542691254051490.webp
    rsz_15579268065948038542691254051490.webp
    176,6 KB · Προβολές: 56
Εγώ θα σου πω πρώτα από όλα ένα μεγάλο Μπράβο για τις ενέργειες σου έως τώρα!

Φαντάζομαι ότι θα χρειάζεται τάισμα με τροφή για νεοσσούς αλλά περίμενε να σου πουν την γνώμη τους άλλοι εμπειρότεροι φίλοι.
Έχε και τον νου σου στην φωλιά για να δεις εάν έχει εγκαταλειφθεί ή εάν επιστρέψουν οι γονείς του..
 
Νομιζω σου εξηγησαμε και την προηγουμενη φορα που βρηκες το λουγαρο τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις.
Να το πάρω μωρό να το πάω στο άνιμα;
 
Τώρα εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση.. Που κατάλαβες ότι είναι κοτσύφι; Είχες δει από παλιά την φωλιά και υποθέτεις ότι είναι από αυτήν; Επειδή λες ότι κατέβηκες κάτω, υποθέτω ότι η φωλιά είναι χαμηλότερα από το μπαλκόνι σου.. Τότε αυτό το κακόμοιρο πως βρέθηκε στο μπαλκόνι;

Προς θεού δεν πάω να σου προσάψω κάτι.. Απλά προσπαθώ να καταλάβω.
 
Να το μεγαλώσω εγώ;ίσως;


Εννοεις οτι εχεις τον καταλληλο εξοπλισμο, χρονο, γνωση ωστε να το ταιζεις ανα 3 ωρες, να φροντιζεις να μην του καψεις τον οισοφαγο αλλα και να μην πεθανει απο μυκητιαση;

Και ποιος ο λογος να γινει κατι τετοιο οταν υπαρχουν ειδικοι να το αναλαβουν;
 
Δεν καταλαβαίνω το ύφος σ.ρωτάω γιατί δεν ξέρω... Πώς μπωρο να σώσω ένα κοτσιφι...
Αν θέλεις να το σώσεις, να το πας στην ΑΝΙΜΑ...
Σου το είπαν πόσες φορές τα παιδιά.
Εκτός αν σου αρέσει να φροντίζεις άγρια πουλάκια και να τα κρατάς για εσένα.
 
Δεν καταλαβαίνω το ύφος σ.ρωτάω γιατί δεν ξέρω... Πώς μπωρο να σώσω ένα κοτσιφι...

Τελικα γνωριζεις η οχι; Αν οχι., σου εχει δωσει την απαντηση με υφος και χωρις υφος, εαν θεωρεις οτι οπως μεγαλωνεις τα κοκατιλς σου, μπορεις να μεγαλωσεις και ενα παμφαγο εντομοφαγο πτηνο, μπραβο σου και για τον χρονο που εχεις αλλα και για το ρισκο. Μη ξεχνας μιλαμε για ζωη.
 
Να το μεγαλώσω εγώ;ίσως;

Φυσικά τα έχω όλα αυτά... Μεγαλώνω παπαγάλους κοκατιλ...
Αυτή η διαδικασία πιστεύεις πως θα βοηθήσει το πουλί; Εσένα; ή την ΑΝΙΜΑ. Πιστεύω πως αν ήθελες να κάνεις οποιαδήποτε δωρεά θα έπιανε τόπο, έτσι βοηθάς... Με σπόρια ή λίγα ευρώ.
 
Εγώ να το βοηθήσω ήθελα..λοιπών.. Έχω καλά νέα... Βρήκα ενα πετ σοπ ρώτησα και Μ είπε να το βάλω στη φολια και θα επιστρέψει η μαμά του... Τελικά μετά από 10 λεπτά παρακολουθεί σεις η μαμά κάθεται μέσα στην φιλία.. Είμαι πολύ χαρούμενος..
 
Back
Top