Γενικά Βρίσκομαι σε δίλημμα, cockatiel ή Lovebird;

ηρακλης

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
γεια σας παιδια πριν λιγο καιρω ειχα μπι στο σιτε γιατι ει8ελα να αγορασω εναν παπαγαλο(κοκατιλ) γεια να μου κραται σιντροφια, διαβασα πολα ποστ γεια τιν φροντιδα που 8ελουν γεια να μπορεσουν να ζισουν ανετα, τελικα δεν καταφερα να αγορασω ενα ζεβγαρι κοκατιλ γιατι πλισιαζε το καλοκερι και σκεφτινα να το αγορασω μετα τιν παρα8ερισι μου:Dσε 2 ευδομαδες τελιονοyn οι διακοπες μου και προχτεσ πιγα σε ενα παρκο αναπσιχης π ειχε πολα ιδι ζωον μολις βρικα τον ιπεφ8ινο εκει τον ροτισα αν εχει παπαγλος και μ ειπε πος εχει πολα ιδι πουλιον αλλα μολις ειδα τα κοκατιλ τρελα8ικα 😛ιταν πανεμορφα και τοσο πολι περιπιιμενα στο κλουβι παρολο π ιταν φοβισμενα. Πιο διπλα ειχε και Lovebirds που και αυτα ειναι ηπεροχα και ομορφα προτι φορα ειχα απο κοντα Lovebirds και μπικα σε διλιμα μολισ επιστρεπσο να παρς ενα ζευγαρι κοκατιλ η ενα ζεβγαρι Lovebirds σε 8εμα εκσιμεροσεις ειναι το ιδιο; και σε 8εμα χριματικου ποσου ειναι το ιδιο; 🙄
 
η τιμη ειναι περιπου η ιδια για ενα ζευγος Lovebirds ή cockatiel... Τα κοκατιλ εξημερωνονται νομιζω ποιο ευκολα...

αλλα οποιο απο τα δυο εοδοι και να δηαλεζεις αν ειναι ζευγαρι θα δυσκολευτεις.. Εγω θα σου πρωτινα πρωτα να παρεις το ενα.. Και οταν κτησετε μια σχεση να παρεις και το δευτερο...
 
Back
Top