Γενικά Βρεθηκε lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zelda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zelda

PB New Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2009
Μηνύματα
188
ειναι 2"13 κ πριν λιγο μπηκα σπιτι μου απο την βραδυνη μου βολτα...
Αλλα φρικαρα εντελως.. Εκει που περπαταγα μολις λιγακι πριν ανεβω στο πεζοδρομιο για ν απαω στην πολυκατοικια μου με την ακρη της μποτας μου ακουμπησα κατι μαλακο, ακουμπησα ετσι;δεν πατησα και κοιταξα και τι να δω; Ενα Lovebird, απιστευτα φοβισμενο, δεν πεταξε καν και παναγια μου καθοταν πανω στον υπονομο,ξερετε αυτους που ειναι σαν να εχουνε καγκελα, που'ναι και για τα νερα κιολας, ακομα δε το πιστευω πως δε επεσε μεσα...
Λογικα τωρα το καιμενουλι η εφυγε απο καπιον, η το αφησανε η εφυγε απο καπιο απα τα λιγα πετ σοπ που εχουμε εδω γυρω,το εχω παρει σπιτι τωρα και το εβαλα σε ενα αλλο κλουβακι κ το εχω στο δωματιο μου, δε το πλισιασα εννοειτε στα αλλα πουλια μου, λεω αυριο να το παω στον κτηνιατρο που εχουμε εδω κ αν ειναι ενταξει μετα να ρωτησω τα πετ σοπ αν τους εφυγε κ το θελουνε πισω ξερω γω. Γιατι αν εφυγε απο ιδιωτη δε θα μπορεσω εγω να τον βρω αν δε βαλει καποια αφισα η κατι αλλο.

το καιμενουλι, δε δαγκωσε καθολου οταν το επιασα, εκανε κατι ηχουσ μονο... Κ αμεσως εφαγε κ ηπιε νερο,τωρα που το εχω εδω κοιταει γυρω γυρω δε κοιματε ακομα, δε ξερω τι να κανω, να το δωσω, να το κρατησω,θα δω αυριο που θα σηκωκω νωρις το πρωι,θα παω απο τα πετ σοπ να δω αν τους εφυγε αλλιως δε μπορω να το αφησω, μαλλον θα το κρατησω.
Συγνωμη αν σας κουρασα.
 
τυχερο το μικρο που το βρηκες εσει. Ετσι βρηκε φαγειτο και στεγη... Εστο για σημερα...
κριμα που ειναι μακρια η Κερκυρα αφου εκει εχασε καποιος ενα παπαγαλακι... Και σιγουρα δεν ειναι αυτο.
 
γκαικομανα.. Να το κρατησεις με τα 1000... Πλακα κανεις; Σε πετ σοπ θα το πας... Θα σου πουν ναι κοπελα μου μολις μας εφυγε.. Τι καλη που εισαι...
Οχι θα το κρατησεις και αν δε μπορεις βρες κάποιον εδω μεσα να το χαρησεις... Αν εινια αυτο με το κοκκινο ραμφος σε ευχαριστω για το δωρο σου...😀!
 
😀! Καλο αλεξανδρε αλλα εγω θα το παρω! 😛
τυχερο λοβ, σφαζονται στα ποδια σου κοπέλια και κοπέλια!


καταρχην εισαι απιστευτη τυχερη και συ και το μικρουλι! Εννοειται δε θα το πασ σε πετ σοπ! Και απο κει να εφυγε, σου παει η καρδια να το δωσεισ καπου που θα το χουν σαν αντικειμενο;δε θεσ να του δωσεισ την ευκαιρια να το αγαπησουν και να ναι χαρουμενο; Επειδη ειμαι σιγουρη για την απαντηση, δε θα το δωσεισ εκει.. Τελοσ! 😛
θα σε συμβουλευα να το κρατησεισ γιατι καταρχην μου φαινεται ημερο και κατα δευτερον θεωρω πωσ οταν βρισκεισ ενα πουλακι ετσι-ουσιαστικα σε βρισκει δηλαδη, σ επιλεγει αυτο-ειναι αμαρτια να μη το κρατησεισ. 🙂
αν παλι για καποιουσ λογουσ δε μπορεισ, βαζω στοιχημα οτι με μια αγγελια θα πλακωσουν τουλαχιστον10ατομα που θα το θελουν και θα το φροντισουν τελεια!-αντε να διαλεξεισ μετα! Ενημερωνε μασ! Και θα ναι καλο να το πασ στον πτηνιατρο
 
γεια σας παιδια συγνωμη αργησα λιγακι να δω τα ποστ σας, γιατι απο οτι φαινετε το γλυκουλι πειναει ΠΟΛΥ ομως 😀και πηγα βραδιατικα και του εφτιαξα κρεμουλα και εφαγε... Και ναι το σκεφτηκα καλα, επισης το συζητησα και με τον αδελφο μου, μολις ηρθε κ αυτος πριν απο υπηρεσια που ειχε και μου ειπε κ αυτος εννοιτε κρατα το... Οι γονεις μου κοιμουνται απλα θα ξυπνησουνε κ θα το δουνε 😀.
Θα το κρατησω ναι, ειναι masked σιγουρα.. Τωρα δε ξερω ηλικια, φυλλο κ τι masked.. Θα το αφησω λιγες μερες ν ηρεμισει κ θα βγαλω φωτο να σας το δειξω... Παλικαρι mpiki παει καιρος απο τοτε που με ειπε γκεκομανα καπιος χεχεχε
 
Γυρισα απο τον γιατρο με το Lovebird μου, μου ειπε οτι δεν εχει τιποτα και αυτο ωφειλεταια στο οπως πιστευει.. Οτι δε εχει πολλες μερες μαλλον που εφυγε απο εκει που εφυγε, γι αυτο.
Ειναι καλα στην υγεια του απλα τωρα χρειαζεται φαγητο μπολικο και νερακι,θα του φτιαξω και μερικα παχνιδια μεσα στην εβδομαδα να εχει να παιζει κ ολΑ κομπλε, ειναι η δευτερη φορα που αποκτω λοβ...
η τελευταια φορα ηταν πριν 4 χρονια.
 
Νικόλ να σου ζήσει το μικρούλη, χαίρομαι που ήταν τόσο τυχερό που βρέθηκε κοντά σου.
πρόσεχε την ασφάλεια του κλουβιού του απ ότι διαβάζω εδώ, τα λαβ ξεφεύγουν πιο συχνά απ όλα τα πουλάκια.
 
Να σου ζησει το νεο σου φιλαρακι! Σιγουρα βρισκεται σε καλα χερια τωρα!
 
Βρε κοιτα απο εκει ποσα καταφερες και εχεις τωρα!
Να το χαιρεσαι!
 
απορω πως δε το εφαγε καμια γατα οσο ητανε εκει, ευτιχως το βρηκα... Ειναι γλυκουλινι παντως,θα σας βαλω φωτο σε λιγες μερες οταν ηρεμισει λιγακι, αυτη την στιγμη παιζει με ενα μπαλακι που του εβαλα στο κλουβι, στον πατο... Τρωει καλα κ πινει, μια χαρα μου φαινετε η συμπεριφορα του αν κ το βρηκα εξω.
Εν το μεταξυ ακουει τα Budgie μου και το cockatiel μου που τα εχω στο σαλονι κ σφυριζει δυνατα χεχε.
Σας ευχαριστω παιδια ολους, ολοι να προσεχετε τα ζωακια σας πουλακια και μη.
 
Χαιρομαι που το μικρουλι πηγε σε καλα χερια!
Να σου ζησει Νικολ μου!
Αληθεια ειναι ηρεμο;θελουμε φωτογραφιες οπως και δηποτε!
 
εγω που δε πιστευα στις συμπτωσεις αρχιζω να πιστευω πως οντως οτι γινεται, για καπιο λογο γινεται τελικα.
σας ευχαριστω κ τις δυο παρα πολυ..
Βικτωρια μου δε ξεω αν εκει που ηταν πριν ηταν εξημερωμενο η οχι, παντως δε μου επιτεθικε, ουτε με φοβαται πολυ, μπορω να πω με κοιταει καπως περιεργα, δηλαδη εκει που καθομαι στο λαπτοπ η κανω καπια δουλεια,ξαφνικά με την ακρη του ματιου μου το βλεπω να καθεται στην πατηθρα και να με κοιταει.
φωτο εννοειτε θα βαλω φυσικα, συντομα.
 
Νικολ να το κρατησεις! Φαντασου ποσο τυχερο ηταν να το βρεις. κ μαλιστα εφοσον εχεισ κ η ιδια παπαγαλακια!
 
Back
Top