Φροντίδα Γάτα επιτέθηκε σε καναρίνι

Στρατος38

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
318
Πόλη
Σέρρες
Γεια σας πριν απο λιγη ωρα μια γάτα επιτέθηκε στον αρσενικο μου(καναρινι μοζαικ) ευτυχώς την προλαβα και δεν του εκανε πολυ ζημια... Αλλα η απορία μου ειναι οτι του κατεστρεψε τη μιση ουρα οποτε ρωταω θα την ξανααποκτησει ή οχι; Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλα ενεργητικος κελαηδα ολα καλα
 
Η απορία σου θα πρέπει να εστιαστεί στο πως κατάφερε η γάτα να προσεγγίσει τα καναρίνια σου. Μέτρα προστασίας έχεις λάβει;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Τα καλά νέα είναι ότι κελαηδά.. Αυτό είναι και το πρώτο πράγμα που "χάνεται" από μια κατάσταση πανικού.. Είναι τυχερό και γενναίο!
Για την ουρά.. Θα ξαναβγεί μην ανησυχείς.

Αυτό όμως που για μένα θα πρέπει να δεις..χθες.. είναι το γιατί και πως συνέβη αυτό και να επαναδιαμορφωσεις τις συνθήκες διαμονής του καναρινιού.
 
Ναι σας καταλαβαινω και ευχαριστώ μέτρα εννοείται οτι εχω παρει αλλα δεν πιστεψα οτι παρολαυτα μια προφανώς πεινασμενη γατα θα εσκιζε τη σιτα!
[automerge]1553594401[/automerge]
Παντως ξαναεκανα το χωρο "φυλαξης" και ελπιζω ολα να πανε καλά...
 
Άρα... λένε για να λένε εφόσον κατάφερε και την έσκισε..
Στην δική μου περίπτωση πάντως, την σήτα δεν θα την χρησιμοποιήσω για τις γάτες αλλά για τα κουνούπια και τα αρπακτικά. Για τις γάτες επειδή έχω θέμα, φροντίζω άπλα να μην μπορούν να φτάνουν το κλουβια.
 
Δύσκολο να είσαι μόνιμα στης.. Επάλξεις όμως;δεν είναι; Άσε που η όποια απόλαυση έρχεται από το χόμπι μας μετατρέπεται σε μόνιμη αγωνία.. Δεν μπορείς να τα βάλεις κάπου όπου οι γάτες δεν θα έχουν πρόσβαση;
 
Ειναι οντως δυσκολο.. Τα εχω βαλει πλατη σε ενα τοιχο και σχετικά ψηλα εχω βαλει και κατι απωθητικα για διαφορα αρπακτικα και πιστευω κατι να εκανα αλλα θα με τρελανει αν κατι πειραξει το ζευγαρακι μου ηδη εχασα μια γεννα εξαιτιας νυφιτσας εσπασε τα αυγά
 
Κουνούπι δεν περνάει αλλά...η γάτα πέρασε 😉:)
Άρα.. Κάτι θα πρέπει να διορθώσεις. Έχε κατά νου ότι οι γάτες είναι τρομερά επίμονες και παραιτούνται μόνο όταν απογοητευτούν... Προς το παρόν η γάτα που έκανε την έφοδο, δεν έχει απογοητευτεί γιατί στην.. Πηγή έχει φτάσει.. Και έχει πιει και λίγο νεράκι.. Θα θελήσει κι άλλο.. Στο λέω από προσωπική εμπειρία.
 
😀 κοντα επεσες.. Τωρα περα απο τη πλακα κριμα αλλα τη πατησε αυτοκινητο... Βασικα αυτη εκατσε κατω απο το αυτοκίνητο και μολις εβαλε μπρος ο αλλος εγινε κιμα η καημενη νομιζω την πηραν οι ιμάντες προφανώς και παει...
 
Back
Top