Αναπαραγωγή Γέννα των κόκκινων καναρινιών μου

Καλά, κλαμπ για εξαιρετικά φωτεινό χρωμα. Τέλεια!
Έχεις δώσει κανθαξανθίνη στους γονείς; Και συνεχίζεις και δίνεις και τωρα που έχουν μικρά;
 
τρομερά κουκλιά,Σταμάτη! φτου φτου, να σου ζήσουν φίλε μου!
καλοκλάρωτα και καλότυχα να΄ναι..όλα τους! Μπράβο σου, γείτονα! 🙂👍
 
Πανέμορφα.
Τί υπόστρωμα χρησιμοποιείς;
Το ενα πουλάκι στα δεξιά, και στις 2 φωτό δεν εχει ουρίτσα. Του την έχουν τσιμπησει;
 
Να τα χαίρεσαι Σταμάτη μου! Οι φώτο να υποθέσω βγήκαν πριν την εβδομαδιαία καθαριότητα της κλούβας σωστά;
. Γυναίκες! Τίποτε άλλο. Μόνον η καθαριότητα. :D
... Κι' εγώ κοίταγα μια ώρα, πως έχουν βαφτεί οι οδηγοί και τα κινητήρια.
Σε τι κατάσταση είναι το πτέρωμα κι' αν θα δώσει αξιόλογα πουλιά μετά την πτερόρροια.
Αν υπάρχουν πουλιά με βάση την καφέ σειρά κοκκινομάτικα (μελιτζανια) κλπ.
 
Μάκη, έχεις φωτό απο καφέ σειρά;
Έβγαλες προγνωστικά για τα πουλακια της φωτό; Πως θα ειναι δλδ μετά τη πτερορροια;
 
Μάκη, έχεις φωτό απο καφέ σειρά;
Έβγαλες προγνωστικά για τα πουλακια της φωτό; Πως θα ειναι δλδ μετά τη πτερορροια;
-Οι διαφορές στην απόχρωση των λιποχρωμάτων ανάμεσα στην ΜΑΥΡΗ ή ΚΑΦΕ σειρά δεν αποδίδονται δυστυχώς στις φωτό. Είναι όμως εμφανείς όταν τα πουλια είναι έτοιμα για κρίση. (το χωρίς ουρά φαίνεται να είναι ένα δείγμα της ΚΑΦΕ)
-Φαίνονται σε μεγάλο ποσοστό ΕΝΤΟΝΟΥ πτερώματος αλλά και σκληρόπτερα, που είναι καλό για την συνέχεια.
 
αν και δεν ειμαι ο ποιο ειδικος στο χρωμα τωρα το προσπαθω αν δεν εχεται καποια αντιρηση (κ. Μακη)να σας εφερνα μετα την πτερορροια καποια να μου λεγαται την γνωμη σας.

Αλικη καπως ετσι αυτο που βλεπεις ειναι κατω απο τη σχαρα στο ζεοληθο το περησοτερο ειναι φαγητο κοκκινο πατε.
 
αν και δεν ειμαι ο ποιο ειδικος στο χρωμα τωρα το προσπαθω αν δεν εχεται καποια αντιρηση (κ. Μακη)να σας εφερνα μετα την πτερορροια καποια να μου λεγαται την γνωμη σας.

Mε μεγάλη μου χαρά !
 
Back
Top