Αναπαραγωγή Γέννησε το 1ο αυγό, τι να κάνω από δω και πέρα;

alexandros04

PB New Member
Εγγραφή
14 Νοε 2015
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρααα παιδιά είμαι πολύ χαρούμενος σήμερα το πρωι κατα της 7 έκανε η καναρα μου το 1ο αυγό μεσα στην φωλιά της..
Κάθετε αρκετές ώρες μεσα στην φωλιά και δεν σηκώνετε συχνα.
λέτε να αρχίσε να κλοσαει κιόλας απο το 1ο αυγό;
να σημειώσω ότι είναι πρωταρα...
Επίσης Τώρα που γέννησε το 1ο αυγό τι διατροφή να τους κάνω να τους δίνω κανονικά τα πάντα οπως και πριν η οχι Θέλω της συμβουλές να μου πείτε Τώρα απο δω και περα τι να τους δίνω και τι θα χρειαστεί να κάνω ❤️️️️
 
Ότι τους έδινες και πριν. Πλούσια διατροφή.Αύριο βάλε λίγο ασβέστιο στην ποτίστρα. Και άστα ήσυχα μην πας και κοιτάς συνέχεια από πάνω.
 
εδω και 5 μέρες σχεδον Τους βάζω ενα υγρό στο νεράκι τους να συνεχίσω να τους το βάζω ακόμα;
(θα ανεβάσω φώτο με το υγρό )

Αυτό
 

Συνημμένα

  • oleovita-solution-270-500x500-500x500.webp
    oleovita-solution-270-500x500-500x500.webp
    8,4 KB · Προβολές: 14
Σήμερα να το βάλει... Τώρα.

εδώ και 5 μέρες βάζω Αυτό το υγρό που έστειλα φωτογραφία. Να το σταματήσω να το βάζω η οχι;
να πάρω αλλο που είναι κατάλληλο για ασβέστιο;
Επίσης πείτε μου αν είναι φυσιολογικό που η καναρα κάθετε και κλοσαει απο το πρώτο αυγό
θα υπάρξει πρόβλημα;
 
Αυτό το υγρό που έστειλα φωτογραφία. Να το σταματήσω να το βάζω η οχι;
Αυτό είναι υγρό για το στάδιο που προηγήθηκε... από αυτά που διαβάζω στη συσκευασία του. Γιατί ως προϊόν δεν το ξέρω. Καλύτερα να το σταματήσεις.
Εγώ έγραψα για υγρό ασβέστιο που απαιτείται από τη μέρα που βγήκε το πρώτο και θα το βάζεις μέχρι και το 4ο ή 5ο αυγό.
Θα βάλεις 4-5 σταγόνες για να καλυφθούν οι ανάγκες του θηλυκού που είναι απίθανα μεγάλες αυτό το διάστημα.
 
ένταξη θα το πάρω
Τωρα με την διατροφή τους τι θα κανω;
να τους δίνω τα πάντα όπως πριν φρούτα λαχανικά αυγο αυγοτροφη κτλπα;
 
Τωρα με την διατροφή τους τι θα κανω;
Όσο θα είναι το θηλυκό στη φωλιά και μέχρι την παραμονή που θα περιμένεις να βγουν τα πουλιά τους αρκούν το μείγμα με τα σπόρια και μόνο αυτά.
Δεν χρειάζονται κάτι παραπάνω...
Την παραμονή από την πιθανολογούμενη μέρα εκκόλαψης θα αρχίσεις να βάζεις λίγο αυγό και αυγοτροφή..
Καλή επιτυχία
 
Όσο θα είναι το θηλυκό στη φωλιά και μέχρι την παραμονή που θα περιμένεις να βγουν τα πουλιά τους αρκούν το μείγμα με τα σπόρια και μόνο αυτά.
Δεν χρειάζονται κάτι παραπάνω...
Εεεε χρειάζονται και κανένα λαχανικούλι, χόρτο ή βότανο. Είναι και αυτά σημαντικά! Και τα κάνουν χαρούμενα!
 
Back
Top