Αναπαραγωγή Γίνεται να ζευγαρώσει θηλυκό Japan hoso με κοινό καναρίνι

PanagiotisAgrinio

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2020
Μηνύματα
518
Πόλη
Αγρίνιο
Καλημέρα παιδιά, γίνεται ένα θυληκο Japan hoso να ζευγαρώσει με κοινό καναρινι? Το λέω λόγο του μεγέθους της που ειναι αρκετά μικρότερη αν ξα δεχθει τον αρσενικό αλλά και το σχήμα του σώματοτυπου της.
 
"Τεχνικά" μιλώντας, φυσικά και γίνεται. Όλα τα καναρίνια ζευγαρώνουν μεταξύ τους. Για το αν θα ζευγαρώσει το δικό σου μελλοντικό ζευγάρι, εξαρτάται όπως και κάθε μεμονωμένη περίπτωση ζευγαριού. Κατά πάσα πιθανότητα όμως, ναι θα ζευγαρώσει.

Να ρωτήσω όμως κάτι και εγώ. Γιατί θέλεις να "χαλάσεις" ένα Japan hoso; Υποθέτω ότι έχεις ένα θηλυκό, οπότε γιατί δεν παίρνεις ένα αρσενικό για να κάνεις ένα σωστό ζευγάρι;
 
@Stavros Προσπάθησα να βρω ένα αρσενικό αλλά το πετσοπ που πηγαίνω δεν έχει καθόλου αρσενικα Japan hoso. Οπότε αναγκαστικά δεν έχω άλλη επιλογή.
Πάντοτε υπάρχει και άλλη επιλογή...
Μην το ζευγαρώσεις!
 
ή αναζήτησε σε διάφορα πουλο- forum ή στο FB . Εγώ θα σου συνηστούσα να απευθυνθείς σε μεγάλους συλλόγους όπως η ΑΛΟΠ κλπ. Εκεί υπάρχουν εκτροφείς όλων σχεδόν των ρατσών . Εεεε΄ , κάτι θα υπάρχει τι στην ευχή . Δεν μπορεί κάτι θα βρεις.
 
Καλημέρα παιδιά, γίνεται ένα θυληκο Japan hoso να ζευγαρώσει με κοινό καναρινι? Το λέω λόγο του μεγέθους της που ειναι αρκετά μικρότερη αν ξα δεχθει τον αρσενικό αλλά και το σχήμα του σώματοτυπου της.
βρήκες τελικά αρσενικό Japan Hoso;
 
Back
Top