Αναπαραγωγή Γίνεται να ζευγαρώσουμε 2 lutino cockatiels ;

gianniskid

PB New Member
Εγγραφή
11 Οκτ 2014
Μηνύματα
369
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα γινετε να ζευγαρωσουμε λουτινο με λουτινο κοκατιλ ...
 
Δηλαδή; Πως το έμαθες εσύ και τι ακριβώς έμαθες Γιάννη;
 
Κοίτα, αν τα έμπειρα άτομα σε έχουν πείσει, γιατί ρωτάς εμάς.
Αν δεν μας ρωτάς αλλά θέλεις να μας πληροφορήσεις να μάθουμε κι εμείς το σωστό, θα πρέπει να μας βάλεις πηγή, δηλαδή κάποια επιστημονική ανάλυση για το θέμα.
Η λέξη μπούρδες δεν αποδεικνύει κάτι.
 
Ρωταω για αυτα ακριβως που ειπες,υπαρχει καποια επιστημονικη διαβεβαιωση που να λεει το αντιθετο;
 
Δεν υπαρχει απο θεμα πειρα το συμπαιρενει, εσυ εχεις;
 
απο εμπειρα ατομα, οτι αυτα ειναι μπουρδες

Σε παρακαλω να μιλας πιο ωραια για τις αποψεις των ανθρωπων που σου αφιερωνουν χρονο για να παρεις απαντησεις σε αυτα που ρωτας. Που εμαθες εσυ στα 13 σου να ξεχωριζεις τις μπουρδες αποψεις απο τις σωστες. Αν εχεις βρεις γνώστες στο ειδος, να μας κανεις τη χαρη και να ρωτας αυτους και μονο αν ειναι στη συνχεια να ερχεσαι εδω για να χαρακτηρισεις.
 
απο εμπειρα ατομα, οτι αυτα ειναι μπουρδες
Δηλαδή αυτά τα "έμπειρα" άτομα σε διαβεβαιώνουν πως δεν υπάρχει γενετικό πρόβλημα;
Και αυτά τα "έμπειρα" άτομα προφανώς θα μπορούν να αναλάβουν και τις ευθύνες των όσων υποστηρίζουν;
Γιατί υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που τα ξέρουν όλα.
Δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις και να μας πεις.
 
Σε παρακαλω να μιλας πιο ωραια για τις αποψεις των ανθρωπων που σου αφιερωνουν χρονο για να παρεις απαντησεις σε αυτα που ρωτας. Που εμαθες εσυ στα 13 σου να ξεχωριζεις τις μπουρδες αποψεις απο τις σωστες. Αν εχεις βρεις γνώστες στο ειδος, να μας κανεις τη χαρη και να ρωτας αυτους και μονο αν ειναι στη συνχεια να ερχεσαι εδω για να χαρακτηρισεις.
θα σε παρακαλουσα και εγω το ιδιο οσο για την ηλικία δεν ειδα κανα κανονα να λέει κάτι, και ναι εγω στα 13 θα σου πω και ναι ξέρω τι είναι σωστό και τι όχι. Ακου να δεις ρατσισμος εδω μεσα, θα σε παρακαλούσα να ανακαλεσεις... Φιλιλα ο μικρός και χαζος Γιαννης
 
θα σε παρακαλουσα και εγω το ιδιο οσο για την ηλικία δεν ειδα κανα κανονα να λέει κάτι, και ναι εγω στα 13 θα σου πω και ναι ξέρω τι είναι σωστό και τι όχι. Ακου να δεις ρατσισμος εδω μεσα, θα σε παρακαλούσα να ανακαλεσεις... Φιλιλα ο μικρός και χαζος Γιαννης

Κανενας ρατσισμος. Ηλικιακα και μονο η εμπειρια σου ειναι περιορισμενη, πραγμα μη κατακριτεο σαφως αντιθετως απολυτα φυσιολογικο. Να λειπουν ομως οι χαρακτηρισμοι σε παρακαλεσα. Δεν σε χαρακτηρισα πουθενα με αυτα που αναφερεις. Η αντιπαραθεση με οφ τοπικ τελειωνει εδω.

Σε παρακαλω να μιλας πιο ωραια για τις αποψεις των ανθρωπων που σου αφιερωνουν χρονο για να παρεις απαντησεις σε αυτα που ρωτας.
 
Ωραια στο θέμα μας λοιπόν αφήνοντας τα κατα την γνωμη μου - ρατσιστικα σχόλια -, υπάρχει καποιο επίσημο άρθρο που να απαγορευει αυτην την αναπαραγωγή;
 
Ωραια στο θέμα μας λοιπόν αφήνοντας τα κατα την γνωμη μου - ρατσιστικα σχόλια -, υπάρχει καποιο επίσημο άρθρο που να απαγορευει αυτην την αναπαραγωγή;
Έχεις κάτι στο μυαλό σου εσύ;
Αυτός ο "έμπειρος" εκτροφέας... Πως σου τεκμηρίωσε την δυνατότητα αυτού του ζευγαρώματος;
 
Ωραια στο θέμα μας λοιπόν αφήνοντας τα κατα την γνωμη μου - ρατσιστικα σχόλια -, υπάρχει καποιο επίσημο άρθρο που να απαγορευει αυτην την αναπαραγωγή;

Ποιον θεωρεις εσυ επισημο φορεα για να ανακοινωνει αρθρα απαγορευσεων;

Στην εκτροφη υπαρχει η γνωση του ειδους, των διασταυρωσεων αλλα και της ηθικης. Οποιος κατεχει τα παραπανω κανει εκτροφη.

http://www.asst.org.au/Articles Files/Lutino Cockatiel.htm
 
Back
Top