Γενικά Γίνεται να ταξιδέψω Ελλάδα από Γερμανία με τα καναρίνια;

Καλλιος

PB New Member
Εγγραφή
20 Νοε 2022
Μηνύματα
5
Πόλη
Νηριμβεργη
Για σας καλησπέρα θα ήθελα να σας ροτισο αν γιναιται να ΠΑΟ Ελλάδα από Γερμανία μετά καναρίνια γιναιται? Και αν ναι τι χριαζομαι για να ταξιδεψο με καναρίνια?
 
Και αν ναι τι χριαζομαι για να ταξιδεψο με καναρίνια?
Θα ταξιδέψετε οδικώς ή αεροπορικώς ?
Τα πουλιά έχουν εκτροφικό δαχτυλίδι στο πόδι τους ?
Συνήθως χρειάζεται ένα έντυπο από Πτηνίατρο που αναφέρει το είδος του πουλιού, τον αριθμό δαχτυλιδιού και πιστοποιεί ότι το πουλί είναι υγιές.
 
Θα ταξιδέψετε οδικώς ή αεροπορικώς ?
Τα πουλιά έχουν εκτροφικό δαχτυλίδι στο πόδι τους ?
Συνήθως χρειάζεται ένα έντυπο από Πτηνίατρο που αναφέρει το είδος του πουλιού, τον αριθμό δαχτυλιδιού και πιστοποιεί ότι το πουλί είναι υγιές.
Για σας ευχαριστο πολύ που με απαντησαται και εγο εχο σου καναρίνια και θελο να τα ξηδεπσο αεροπορικός αλλά τα καναρίνια μου δεν έχουν δαχτυλίδια δεν ηχαν αποτιται που τα αγόρασα έχει 3 μέρες που τα αγόρασα και δεν ξερο καν τι χριαζαιται για να ΠΑΟ τα πουλιά μου στον γιατρό γριαζαιται και μια κάρτα ι καναρίνια βιβλιάριο και για να τα παο στον γιατρό πληρονα αν Μπόρις κάποιος ασ με απάντηση



Με πολύ αγάπη Ηλίας καλλιος
 
τι χριαζαιται για να ΠΑΟ τα πουλιά μου στον γιατρό γριαζαιται και μια κάρτα
Μπορείς να πας σε ένα Πτηνίατρο στην περιοχή σου, θα σου φτιάξει το έντυπο-κάρτα που χρειάζεται, ίσως να μπορεί να σου τοποθετήσει και δαχτυλίδια ή να σου προτείνει κάποια άλλη λύση.
Για να ταξιδέψουν τα πουλιά αεροπορικώς εκτός από το έντυπο χρειάζεται και ειδικό κουτί μεταφοράς (συγκεκριμένων προδιαγραφών) και επίσης το κόστος μάλλον είναι τσουχτερό.
 
Μπορείς να πας σε ένα Πτηνίατρο στην περιοχή σου, θα σου φτιάξει το έντυπο-κάρτα που χρειάζεται, ίσως να μπορεί να σου τοποθετήσει και δαχτυλίδια ή να σου προτείνει κάποια άλλη λύση.
Για να ταξιδέψουν τα πουλιά αεροπορικώς εκτός από το έντυπο χρειάζεται και ειδικό κουτί μεταφοράς (συγκεκριμένων προδιαγραφών) και επίσης το κόστος μάλλον είναι τσουχτερό.
Ευχαριστο πολύ για τον απάντηση σου
 
Back
Top