Αναπαραγωγή Γεννα πανω σε κλωσσημα

Μάνος Ίτσιος

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2014
Μηνύματα
215
Πόλη
Χανιά
Καλησπερα σας.. Μια καναρα μου εκανε 3 αυγα. Τις τα ρβαλα να τα κλωσσαει στις 18 του μηνα και χθες εκανε ενα αυγο και σημερα αλλο ενα επιπλεον. Γιατι το κανει αυτο τι μπορω να κάνω;
 
Καλησπερα σας.. Μια καναρα μου εκανε 3 αυγα. Τις τα ρβαλα να τα κλωσσαει στις 18 του μηνα και χθες εκανε ενα αυγο και σημερα αλλο ενα επιπλεον. Γιατι το κανει αυτο τι μπορω να κάνω;
Τίποτε Μάνο...
Άφησέ τη να τα κλωσήσει.
Σύντομα θα δούμε πόσο από αυτά έχουν μέσα τους ζωή.
Την επόμενη χρονιά να τα ετοιμάσεις καλύτερα τα πουλιά και κυρίως να μην βιαστείς...
 
Για υο θεμα αυτο τωρα.. Ειχαμε ενα σεμιναριο και εκατα ερωτηση σχετικα με αυτο. Δεν φταιει η προετοιμασια.φταιει οτι τους ειχα δωσει το καλοκαιρι καμποσα φαρμακα για το προβλημα με το ματι που ειχα και για αυτον τον λογο μου τα κανουν αυτα.

Αρα θα περιμενω τα αποτελεσματα και θα σας ενημερωσω με νεοτερα.
 
Για υο θεμα αυτο τωρα.. Ειχαμε ενα σεμιναριο και εκατα ερωτηση σχετικα με αυτο. Δεν φταιει η προετοιμασια.φταιει οτι τους ειχα δωσει το καλοκαιρι καμποσα φαρμακα για το προβλημα με το ματι που ειχα και για αυτον τον λογο μου τα κανουν αυτα.
Είναι κάποιο από τα πιθανά σενάρια...
Τίποτε όμως δεν πρέπει να αποκλειστεί...
Σωστή κατά τη γνώμη μου άποψη είναι πως η προετοιμασία για αναπαραγωγή των πουλιών... Ξεκινά από την ώρα που θα γεννηθούν.
 
Back
Top