Φροντίδα Γεννησαν τα περιστερια στην ταρατσα μας

petrosxortofagos

PB New Member
Εγγραφή
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
74
εχω ενα περιστερι στη ταρατσα που γεννησε κατι αυγα και καθε φορα που ο μπαμπας μου πιγαινει στην ταρατσα ακουει συνεχια τσιου τσιου και δεν παει να τα δει για να μην ενοχλισει την μαμα τους αλλα επειδη ξερει απο περιστερια λεει οτι ετσι ειναι ο υχος τους επισης ειναι αρκετο καιρο εκει τα αυγα. Τι να κανω για τα περιστερια
 
Να βράσεις αυγό να δίνεις στην μητέρα, το φαγητό της και καθαρό νερό. Τα υπόλοιπα θα τα κάνει εκείνη.
 
Αν είναι περιστέρια μεγαλούπολης τρώνε τα πάντα από γύρο σουβλάκι μέχρι ντομάτες και ντολμάδες Αν πας στο μοναστηράκι στου Θανάση βάλε τους ένα κεμπάπ να δεις τι θα αφήσουν. Αν είναι αυτά που πάνε στους αγρούς δύσκολα τρώνε το αυγό
 
Πέτρο εγώ δεν θα σου πω τη να τα ταΐσης αλλα το νου σου με τις κουτσουλιές βρωμάνε πάρα πολύ
 
Αν είναι περιστέρια μεγαλούπολης τρώνε τα πάντα από γύρο σουβλάκι μέχρι ντομάτες και ντολμάδες Αν πας στο μοναστηράκι στου Θανάση βάλε τους ένα κεμπάπ να δεις τι θα αφήσουν. Αν είναι αυτά που πάνε στους αγρούς δύσκολα τρώνε το αυγό
Και που ξέρεις εσύ μωρέ σύντεκνε τι κάνουν τα περιστέρια στο Μοναστηράκι;... Εσύ να μιλάς για τα περιστέρια στην πλατεία Λεόντων..😕
 
Back
Top