Γενικά Γεννουν τα καναρινια αυγα τετοια περιοδο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης taoulis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

taoulis

Banned
Εγγραφή
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
5
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας. Πριν κανα δυο εβδομαδες ενας φιλος μου εδωσε ενα θυληκο καναρινακι κ μου ειπε οτι δεν το ζευγαρωσε φετος επειδη δεν ειχε αρσενικο, ετσι το πηρα κ το εβαλα στην κλουβα μαζι με 2 αρσενικα κ 5 αγρια πουλια, σημερα το απογευμα βρηκα στον πατο τις κλουβας ενα αυγο. Τετοια περιοδο γεννουν αυγα! τι να κανω, να το χωρισω μαζι με το αρσενικο να ζευγαρωσουν η δεν κανει τετοια εποχη;:D
 
Δεν ειναι η εποχη αναπαραγωγης. Εχει περασει εδω και αρκετο καιρο για τα καναρινια. Να τη βαλεις καπου μονη της η με αλλα θηλυκα αν εχεις και να την αφησεις ως την ανοιξη και να κανεις σωστη προετοιμασια στα πουλια. Δεν ειναι φυσιολογικο τετοια εποχη να αναπαραγονται τα καναρινια. Εγω θα σου ελεγα να πεταξεις το αυγο και να την αφησεις να ερθει η ωρα της η οποια δεν ειναι σιγουρα το φθινοπωρο.:)
 
Na min ksekinisi pali i idia fasaria pou ixame proxtes.

An den exeis to katalilo xoro pou exei rythmismeno texniko fos ( me lampes UVA kai UVB ), rythmismeno kalorifer klp. gia na boris na sfiaxneis sto xoro sou tin periodo anaparagogies, pou einai kanonika sto telos Januario, den iparxei periptosei na katafereis kati tora.

Kalitera na perneis to aygo, to petas, kai ksekinisis ena kalo programma proetoimasias kai tha keskinisis tin anaparagogi apo telos Januario.

An omos eisai tis gnomis ta katafereis kati tora, grapse mas tis emperies sou, mipos boroume na mathenoume kai emeis kati akoma. ( Afto den einai ironia, sobara milao )
 
Back
Top