Γενικά Γιατί δε μεγαλώνουν;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kimi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kimi

PB Member
Εγγραφή
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
619
Πόλη
Λαμία
Απο το Απρίλιο που γεννήθηκαν τα 2 απο τα 5 μικρά είναι μικροκαμωμένα. Ενω τα άλλα ειναι κανονικά σαν τους γονείς. Αλλα αυτα τα 2 εχουν το μισο υψος απο τους γονεις τους, τι να φταιει; :D
 
Αν ειχαν καποιο προβλημα γεννετικης φυσεως θα το ειχαν εκδηλωσει σιγουρα μεχρι τωρα ( πιθανον να μη ζουσαν ) οποτε χωρισε τα και παρακολουθα την διατροφη τους, κν τρωνε δηλ. απο ολα τα σπορια, αυγοτροφη, φρουτα η οτι αλλο τους δινεις, χωρις ομως να αλλαξεις την διατροφη τους, κυτο θα το κανεις μονο αν χρειαστει αργοτερα, το φτερωμα τους ειναι της ιδιας ποιοτητας - οπτικα τουλαχιστον - με τα αλλα μικρα; καμια πολυβιταμινη θα βοηθησει, αλλα και αυτο καλυτερα να γινει μετα τον ελεγχο διατροφης που θα κανεις. Περιμενουμε νεοτερα.
 
Τα εχω κ τα δυο μαζι σε μεγαλο κλουβακι κ τους εχω 2 ταιστρες. Και απο οτι τους βαζω τους βαζω διπλη μεριδα παντα. Και τρωνε κανονικα. Ειναι πολυ λεμαργα. Αλλα ειναι πολυ ζωηρα, δεν καθονται ε ενα σημιο. Ειναι συνεχεια πανω κατω.
 
Ευχαριστω. Οποτε να μην ανησυχω! Μου εκανε εντυπωση που ειναι μικροκαμωμενα σε σχεση με τα αδελαφακια τους.
 
Back
Top