Ασθένειες Γιατί είναι άτονο και εξασθενημένο το θηλυκό;

Don tzovani

PB New Member
Εγγραφή
23 Μαρ 2019
Μηνύματα
19
Καλησπέρα στο βίντεο και στην φώτο που παραθέτω είναι η θυληκια η οποία είναι σε αναπαραγωγή αύριο είναι η 14η μέρα έχει κάνει 4 αυγά αλλά παρατηρώ αυτήν την συμπεριφορά (ατονη. Εξασθενημενη) και θα ήθελα την βοήθεια σας!
1.webp
 

Συνημμένα

Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Η κανάρα πιθανόν να είναι περσινή μου την έδωσαν για αρσενική, αλλά τελικά βγήκε θυληκια. Την έχω γύρω στους 6μηνες και πριν 20 μέρες ζευγαρωσε με τον αρσενικό. Από το 1ο αυγό κλωσαει αλλά η συμπεριφορά της μια είναι όπως δείχνω βίντεο φωτογραφία μια είναι κανονική δλδ ζωηρή. Διατροφή είναι κανονική μίγμα σπόρων μπρόκολο μήλο και μια φορά την εβδομάδα βιταμίνη ΕΒ12
 
Αν είναι αδακτυλίδωτη μπορεί να είναι και πολύ μεγαλύτερη σε ηλικία. Η φωλιά από ότι είδα στο βίντεο δεν φαίνεται καλό φτιαγμένη. Μακάρι να διαψευστώ αλλά θεωρώ πως δεν θα μπορέσει να βγάλει εις πέρας την αναπαραγωγική αν κρίνω από το τρόπο που στέκεται στη φωλιά της...
[automerge]1557511728[/automerge]
 
Αυτό είναι το απίθανο φίλε μ. Στην φωλιά στέκεται και κλωσαει μια χαρά δεν κλείνει ματιά δεν φουσκώνει ανταποκρίνεται ζωηρά στο τάισμα του αρσενικού!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Συμφωνώ γιαυτό και το ανέβασα, να μ πουν οι εμπειροι την γνώμη τους - εμπειρία τους!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Βρε κοίταξες μήπως έχει σκάσει κανένα αυγό; Αν όχι ρήξε μια ματιά για ψείρες.
Μάκη μ καλησπέρα, τα αυγά ακόμα δεν έσκασαν όσο για ψείρες τηρώ ευλαβικά και τις επισημάνσεις εδώ μέσα και τους όρους υγειηνης!
 
Καλά κάνεις, αλλά η κόκκινη ψείρα δεν έχει... φραγμούς. Ρήξε μια προσεκτική ματιά. Εγώ στο βίντεο βλέπω ένα πουλάκι στο κατώφλι της φωλιάς, επιφυλακτικό. Τίποτε άλλο.
 
Σημερα κιολλας θα βάλω βρεγμένη χαρτοπετσέτα. Σαν ειδικός που είσαι τι ράτσα είναι το θυληκο γιατί όσους έχω ρωτήσει κάνεις δεν με έχει απαντήσει...
 
Βραστό αυγό. Αυγοτροφή;
Βραστό αυγό πάντα!
[automerge]1557525236[/automerge]
Οταν βλέπεις λευκές πένες σε ουρά και κινητήρια, δεν. Στην καλύτερη να έχεις να κάνεις με κάποιο θηλυκό Τιμπράντο
Στην χειρότερη (όπως τώρα δλδ) γτ αυτό καταλαβαινω
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top