Αναπαραγωγή Γιατί ζευγαρώνουν τα ρίνγκνεκ μου;

Εγγραφή
10 Μαρ 2019
Μηνύματα
300
Ζευγαρωνουν τα ρινκνεκακια μου ενω τα εχω με το φως τις ημερας. Μαλλον φταιει η διατροφη αλλα περιμενω τιν αποψη σας.
 
Ποσο καιρο τα βλεπεις να ζευγαρωνουν;Αν το κανουν καιρο ειναι απολυτα φυσιολογικο αν το ξεκινησαν τωρα μπορει να θελουν να μπουν σε αναπαραγωγη!
 
@giannisvlg τωρα εχει μερικες μερες. Το μαρτιο ξεκιναει αλλα εγω θα τα βαλω απριλιο.
[automerge]1607949516[/automerge]
@giannisvlg τωρα εχει μερικες μερες. Το μαρτιο ξεκιναει αλλα εγω θα τα βαλω απριλιο.
Δε ζευγαρονουν οπως τιν αναπαραγωγηκη περιοδο μια φορα το πρωι μονο...
 
Τη θηλυκια πως την βλεπεις;Σου εχουν κανει επιτυχημενη αναπαραγωγη;
 
@giannisvlg ειχαμε κοκιδια και τα μικρα ψοφησαν μεσα στο αυγο και πολλα ασπορα μια φορα τα εβαλα. Λογο κακης διατροφης ειπαι ο κτηνιατρος.. Φετος θα ξεκινησω με τρια ζευγαρια θα ξαναπαμε και κτηνιατρο πριν ξεκινησω...
 
@Μπαιρακταρης τασος Ααα καταλαβα.Λογικα το κανουν απο θεμα ευχαριστησεις κι οχι απαραιτητα αναπαραγωγη.Εσυ ξερεις ποτε θα ειναι ετοιμα για να τα βαλεις σε αναπαραγωγη!
 
Λογικα το κανουν απο θεμα ευχαριστησεις κι οχι απαραιτητα αναπαραγωγη
Ένα πολύ λίγα τα ζώα που κάνουν σεξ για ευχαρίστηση. Τα πτηνά δεν ανήκουν σε αυτά. Η ηλικία, οι περιβαλλοντικές συνθήκες και δευτερευόντως η διατροφή είναι αυτά που ενεργοποιούν το ένστικτο τους.
 
Back
Top