Γενικά Γιατί πήρα το parrotlel και δεν έπαιρνα κλουβί για τα πουλιά που έχω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xrhstosk

PB New Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2020
Μηνύματα
258
Πόλη
Καρδίτσα
Γεια σας...άνοιξα αυτό το θέμα για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα (όχι με την κακια έννοια απλά θέλω να σας εξηγήσω ακριβώς τι παίζει και γιατί πήρα το παρροτλετ και δεν επερνα ένα κλουβί για τα πουλιά που έχω τώρα η ότι δηποτε 😓)από όσο ξέρετε είχα 2 παπαγαλάκια διαφορετικού είδος σε ακατάλληλο κλουβί και γενικά ήταν όλο λάθος... Πήρα το παρροτλετ για τους εξής λόγους...πρώτον οι γωνεις μου δεν καταλάβαιναν ότι αυτό το πράγμα είναι λάθος και τους είπα ότι μπορώ να δοσω το παπαγαλάκι και να πάρω ένα άλλο (που τους βόλευε στο κάτω κάτω για διάφορους λόγους) ΓΙΑΤΙ το έκανα αυτό;😓πρώτον διότι αποσο μου ξέρουμε όλοι μας αυτοί οι 2 παπαγαλοι μαζί δεν έκαναν και θα είχα την δυνατότητα μαζί με το παρροτλετ να του πάρω και ένα κλουβί... Αυτός είναι ο κύριος λόγος βασικα..(εκτός από το ότι ήθελα πάντα ένα παρροτλετ🥰) έτσι τώρα το κάθε πουλί είναι στο κλουβί του...έχει τον πρωσοπικο του χορό...και επιπλέον το μπατζι είναι σε ένα καλό σπίτι με τα όλα του... Αυτό πρωσοπικα είναι μια μεγάλη αναβαθμίσω για εμένα σε σχέση με το πώς είχα παλιά τα πουλιά μου και με το πώς τα έχω τώρα🙂...κοιτάτε τώρα πως το σκευτομαι και να μου πείτε και την γνώμη σας...τα Χριστούγεννα αποσο ξέρετε γιατί σας έχω πριξει🤭 θα πάρω επιτέλους το κλουβί για το κοκατιλ μου άρα αυτό το χρυσό που έχω τώρα θα πάει στο παρροτλετ ( που εξαλου μου είχατε πρωτεινει σε παλιότερο θέμα) και τα ζεμπρακια στην ζευγαρωστρα όπως πρέπει να είναι...και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ που με βοηθάτε 💕και συγνώμη αν φάνηκα επιθετικός 🙂
 
Δεν υπαρχει θέμα, ούτε φάνηκες επιθετικός, ούτε κανείς το παίρνει προσωπικά. Είσαι σε δύσκολη θέση και γι'αυτό ακριβώς πιστεύω πώς ηευθύνη και οι αποφάσεις για ζωντανά πλάσματα πρέπει να είναι πάντα των γονέων ασχέτως ηλικίας/ωριμότητας γιατί αυτοί μόνο εχουν τα μέσα να εφαρμόσουν το σωστό για τα ζωα και δεν κατηγορώ εσένα για αυτό.
Εσύ βέβαια έχεις ήδη πάρει την ευθύνη πολλών ζωών, οπότε προσπάθησε να ακους και να εφαρμόζεις αυτά που σου λένε εδώ ωστε να ζουν τα πουλάκια αξιοπρεπώς και μην αναλάβεις άλλα ζωάκια μέχρι να είσαι ανεξάρτητος.

Με το ενδιαφερον σου, την εμπειρία και τις γνώσεις που θα συλλεξεις μέχρι τότε πιστεύω πως θα μπορείς να παίρνεις σωστές αποφάσεις ώστε να είστε και εσύ και το σμήνος σου χαρούμενοι. 🙂
 
Back
Top