Γενικά Γιατί το αρσενικό timbardo μου δεν τραγουδά;

deerjimmy

PB New Member
Εγγραφή
15 Σεπ 2014
Μηνύματα
48
Πόλη
Μακρακώμη
4-5 ετων υπολλογιζω, μονο του σε κλουβακι, φαινεται υγειεστατο μα δεν τραγουδα. η πτεροροια περασε εντελως εδώ και λιγο καιρο μα δεν τραγουδα... Καμια ιδεα.. Τι μπορω να κανω..
υπαρχουν και αλλα καναρινια που τραγουδουν κοντα σε αυτό αλλα τιποτα.
 
Σιγουρα ειναι αρσενικο; Μηπως, μεχρι να το παρεις εσυ,ζουσε υπο αθλιες συνθηκες και αυτο το επηρεασε; Πολλα μαλινουα και τιμπραντο στα pet shop για παραδειγμα δεν τραγουδαμε παρολο που ειναι τα απ ' καλυτερα καναρινια φωνης.
 
Σιγουρα ειναι αρσενικο; Μηπως, μεχρι να το παρεις εσυ,ζουσε υπο αθλιες συνθηκες και αυτο το επηρεασε; Πολλα μαλινουα και τιμπραντο στα pet shop για παραδειγμα δεν τραγουδαμε παρολο που ειναι τα απ ' καλυτερα καναρινια φωνης.
το πηρα από φιλο που δεν το ηθελε άλλο. Μου ειπε ότι είναι αρσενικο και ότι τραγουδουσε πολύ. Δεν εχω κανενα λογο να σκεφτω ότι μου ειπε ψεματα. είναι γεγονος όμως οτι πραγματι ζουσε υπο αθλιες συνθηκες κυριολεκτικα. Οσο καιρο το εχω εγω προσπαθω για το καλυτερο.
 
υπομονη κι εγω εχω αλλα που ξεκινησανε κι αλλα οχι ακομη, οταν ξεκινησει θα σε εκπληξει με το κελαηδισμα του, μην απογοητευεσαι
 
Πόσο καιρό το έχεις εσύ και είναι στα δικά σου χέρια και σε διαφορετικές συνθηκές από αυτές που ήταν;
 
Πόσο καιρό το έχεις εσύ και είναι στα δικά σου χέρια και σε διαφορετικές συνθηκές από αυτές που ήταν;
εγω το εχω περιπου δυο μηνες.σε καθαρο κλουβακι, συσκευασμένα σπορακια και αυγοτροφη, καθαρο νερακι, τα λαχανάκια του... ότι καλυτερο..
 
το μονο που μπορω να πω είναι πως εκει που είναι τα κλουβια (προστατευμενα σε μεγαλη ντουλαπα με κουνελοσυρμα μπροστα και σιτα αφαιρουμενη για τα κουνούπια) δεν εχουν αμεση επαφη τα πουλακια με το ηλιακο φως...όταν εχω χρονο όμως (όχι συχνα είναι η αληθεια) τα βγαζω περιοδικα και τα κρεμω σε μια τεραστια μουρια που εχω στην αυλη. τοτε είναι που τα δινουν όλα στο τραγουδι όχι όμως και ο φιλος μας...
 
Αν μπορεις βαλε μια φωτογραφια. Εχει δαχτυλιδι κλειστου τυπου;
 
ο φιλαράκος για τον οποιο γινεται λογος... Εξω σημερα. Εχει ωραια ημερα..

ο φιλαράκος για τον οποιο γινεται λογος... Εξω σημερα. Εχει ωραια ημερα..
ακυρο.. Δεν μπορω να ανεβασω την φωτο.
 
Back
Top