Γενικά Γιατι δεν τρωει το κοκατιλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kanoupa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kanoupa

PB New Member
Εγγραφή
7 Δεκ 2008
Μηνύματα
99
Πόλη
Χανιά
γεια σας κ παλι παιδια, αυτο που ειδα τωρα τις 2 μερες που εχω το κοκατιλ μου ειναι οτι το εχω δει να παει μονο 1 φορα να φαει τι τροφη του... Ομως σχεδον ολες τις φορες που του εχω δωσει απο το χερι μου να φαει ετρωγε κανονικα... Τι μπορει να συνβαινει;
thanks εκ των προτερων...:cool1:cool1
 
ίσως να τρώει όταν δεν το βλέπεις, για κοίτα για τσόφλια
 
Το πουλάκι είναι λογικό να έχει άγχος. Σκέψου οτι για αυτό όλα άλλαξαν εντελώς ξαφνικά. Χρειάζεται λίγο χρόνο για να συνηθίσει. Άλλωστε κατά πάσα πιθανότητα τρώει, αλλά όταν είναι μόνο του.
 
kanoupa (ωραίο nick).. Μιλησε, μας λιγο για το πουλι.. Απο που το πηρες εινια εξημερωμένο;δαχτυλιδι; Αν ναι τι γραφει; Εκτροφεα η πετ σοπ?Απ οτι λες τρωει απο το χερι σου.. Αυτο ειναι πολυ καλο γιατι δειχνει εξικοιωμενο... Δειξε μας και καμια φωτο για να σου πουν και οι πιο εμπειροι... Παντως μπορει να τρωει και να μην το περνεις ειδηση... Οταν εινια μονο του...
 
οριστε κ οι φωτο... Ειχα κανει κ αλλο θεμα κ ειχαμε πει οτι φαινετε να ειναι μικρο κ δε μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για το τι ειναι λογο whiteface! Αλλα καποια σημαδια διχνουν προς αρσενικο...
βραχιολακι οχι δεν εχει! Το πηρα απο πετσοπα!
οσο για το πουλακι διχνει να ειναι μικρο κ διχνει αρκετα φιλικο... Πιστευω πως δε θα με δθσκολεψει πολυ.. Απο τη 1 μερα κιολλας εφαγες απτο χερι μου εξω απο το κλουβι... Μμμ τι αλλο να σας πω...



το εχω 2 μερα.. Κ οταν λεω εξω απο το κλουβι εννοω απο το καγκελακι... Οχι πως το εβγαλα εξω...)
 

Συνημμένα

  • user3514_pic12637_1251461557.webp
    user3514_pic12637_1251461557.webp
    29,1 KB · Προβολές: 55
  • user3514_pic12645_1251464359.webp
    user3514_pic12645_1251464359.webp
    14,7 KB · Προβολές: 53
πω ρε φιλε τι μας κανεις τωρα; Ενω δε μου αρεσουν ιδαιτερα τα κοκατιλ αυτο ειναι τελειο... Να ου ζησει... Μπορει οντως να ειναι μικρο και ο λογος που δεν εχει δαχτυλιδι μπορει αν ειναι επειδη εινια απο χομπιστα που το εδωσε στο πετ σοπ. Για αυτο να ειναι και ημερο καπως... φιολε προσεχε το γιατι εινια τελειο... Περιμενουμε εξελιξεις..
 
thanks για τα καλα σου λογια... Μονο μη μου το ματιασεις...😀!
ασε γιατι ειχα κ πριν 1.5 μηνα κ ενα αλλο αλλα δυστηχως...
ασε κ χενερωσα!
 
ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ! Αν χενερωσες μη φοβασαι.. Προσεχε μη ξενερωσεις... Το εχασες; Πεθανε;σου φυγε; Προσεχε το τωρα αυτο μη παθει τιποτα.. Να ξερεις οτι εισαι sorry κιολας πολυ κ@φαρδος..😀
 
μου πεθανε δυστηχος... Ειναι αυτο που βλεπεις στο avatar μου! Γυρισα μια μερα μεσημερι κ το ειδα! Παντος αυτο τρωει πολυ ευκολα απο το χερι μου, σιγα σιγα πιστευω θα το βγαζω κ εξω...
 
Τοπ εξω να αργησει λιγο γιατι ηδη εινια στρεσσαρισμενο απο την αφιξη του σε ενα νεο περιββαλλον γι αυτο! Οποτε σιγα σιγα να τρωει απο το χερι σου, να το χαιδευεις, να συνηθησει το νεο του χωρο και μετα ετοιμασου για πτησιες...
 
Back
Top