Ασθένειες Γιατι το καναρινι μου κανει εμετό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fredy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fredy

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
128
Πόλη
Βέροια
Γειαα σας και παλι! Έχω ένα καναρίνι που ειναι 3-4 μηνών. Παρατήρησα πως εδω και πόλλες φορες ανοιγοκλείνει το στόμα του λες και κάνει μετό ή πνίγετε!
Γιατί συμβαινει αυτο;
Είναι κακο;
Τι μπορώ να κανω για να μην σταματησει αυτο το πράγμα;
 
Υπάρχει κάποιος συνοδευτικός ήχος σε όλο αυτό?
Μπορείς να μας πεις πόσο συχνά το κάνει;
Το βράδυ που κοιμάται, ακούς κάποιο θόρυβο;
Δεν ακουγετε θορυβος και οταν κοιμαται κανει απολυτος ησυχια. Δεν ακούγετε τιποτα

Μήπως ανοίγει το στόμα του λόγω ζέστης; Που το έχεις μέσα ή έξω; Πότε ξεκίνησε να το κάνει αυτό;
Παναγιωτα εχει 10 μέρες που το κάνει. Το κανασρινι το εχω βαλει διπλα απο το παραθυρο... Το παραθυρο το κληνω πολλες φορες για να μην εχει ζεστη
 
Συνεχίζεται αυτή η κατάσταση;
Μπορείς να τραβήξεις με το κινητό ένα μικρό video την ώρα που το κάνει και να μας δώσεις το σύνδεσμο όταν το ανεβάσεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Τεντώνει τον λαιμό και το κεφάλι του και ανοίγει το στόμα του σαν να θέλει να βγάλει κάτι;...ότι κάνει πόσο συχνά το κάνει; Τρώει πίνει κανονικά;
 
Συνεχίζεται αυτή η κατάσταση;
Μπορείς να τραβήξεις με το κινητό ένα μικρό video την ώρα που το κάνει και να μας δώσεις το σύνδεσμο όταν το ανεβάσεις;
θα προσπαθησω

Τεντώνει τον λαιμό και το κεφάλι του και ανοίγει το στόμα του σαν να θέλει να βγάλει κάτι;...ότι κάνει πόσο συχνά το κάνει; Τρώει πίνει κανονικά;
τρωει κανονικα αλλα εν το βλεπω πολλες φορές να πινει..
 
Μήπως πάει κοντά σε κάποιο άλλο καναρινάκια και κάνει την κίνηση αυτή; Πολλά μικρά ταίζουν το ένα το άλλο.. Εγώ το βλέπω πολύ συχνά μες την κλούβα... Αυτή η κίνηση που περιγράφεις είναι όταν βγάζουν το φαγητό που έχουν φάει για να ταίσουν το σύντροφό τους.
 
Μήπως πάει κοντά σε κάποιο άλλο καναρινάκια και κάνει την κίνηση αυτή; Πολλά μικρά ταίζουν το ένα το άλλο.. Εγώ το βλέπω πολύ συχνά μες την κλούβα... Αυτή η κίνηση που περιγράφεις είναι όταν βγάζουν το φαγητό που έχουν φάει για να ταίσουν το σύντροφό τους.
Δυστυχως όχι
 
Προσπαθω να βγάλω αλλα καθε φορα που πηγαινω να το βγάλω βίντεο πηδαει παο το ένα κλααδί στο αλλο..
Θα σε κουράσει αν προσπαθείς έτσι απλά να τραβήξεις το video.
Θα πρέπει με κάποιο τρόπο να το "παγιδέψεις" με στημένη από πριν την κάμερα...
 
Back
Top