Ασθένειες Γιατι το κοκατιλ μου το βραδυ κοιμαται στον πατο του κλουβιου;

panospiano

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
283
Πόλη
Λάρισα
Καλησπερα παιδια. Γιατι το κοκατιλ μου το βραδυ κοιμαται στον πατο του κλουβιου;Ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανησυχω;☹
 
Καλησπέρα, θα πρέπει να δεις την συμπεριφορά που έχει την ημέρα για να καταλάβεις αν είναι άρρωστο ή όχι. Το κάνει συχνά; Την ημέρα πως συμπεριφέρεται;
 
Καλησπερα παιδια. Γιατι το κοκατιλ μου το βραδυ κοιμαται στον πατο του κλουβιου;Ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανησυχω;☹
Μηπως ειναι και μονιμα φουσκωμενο;οι κουτσουλιες του πως ειναι; Πριν κοιμοταν στο κλαδακι και ξαφνικά στον πατο;δωσε μας και αλλες πληροφοριες!
 
Αμα το έχεις στο μπαλκόνι μπορεί απλα ζεσταίνεται. Γιαυτό κατεβαίνει στο πάτο που είναι πιο δροσερό...
Αμα δεν το έχεις σε ζέστη τοτε πιθανόν κατι δεν παει καλά. Βάλε φωτογραφίες του πουλιού και μια απο το κλουβί του. Αμα κάθετε συνεχώς στο πάτο πήγαινε το στο πτινιατρο.
 
Οχι δεν το κανει συχνα συνηθως το βραδυ. Την ημερα πεταει απο χαρα εχει σηκωσει την γειτονια στο ποδι! Μια χαρα μου φαινεται αλλα γιατι το κανει αυτο ηλικρινα δεν ξερω😕
 
Τα πουλια αν ειναι αρρωστα δυστυχως δε το δειχνουν,τρωνε πινουν νερο πετανε κελαιδανε, ολα μια χαρα, για να το καταλαβεις οτι ειναι αρρωστο πρεπει να ειναι στα τελευταια του. Γνωμη μου να το πας σε εναν πτηνιατρο προληπτικα, δεν χανεις τιποτα.
 
πως είναι το κλουβί του; Μήπως δεν του αρέσουν οι πατιθρες; Μήπως κάτι τον ενοχλεί μέσα στο κλουβί; έχεις προσέξει τίποτα; Αν το κλουβί ειναι εντάξει πήγαινε τον στο πτινιατρο να δώσει εξετάσεις.
 
Δεν του ενοχλουν οι πατηθρες ουτε το κλουβι αφου ολη μερα καθεται στις πατηθρες μονο το βραδυ παει εκει κατω.Αλλας φορες παλι εκει κατω τρεχει οπως οταν αφεινουμε εναν σκυλο να τρεξει στην παραλια.:). Το κακο επισης ειναι οτι πρεπει να κατεβω Λαρισα γιατι μενω λιγο πιο εξωκαι δουλευω επισης. Γι αυτο σας ρωταω ειναι δυσκολο για εμενα.🙄
 
μια φωτογραφία μπορούμε να έχουμε;
και του κλουβιού...
 
Δεν γινεται γιατι το κινητο που εχω δεν συνδεεται στον υπολογιστη. Οι αλλες οι εικονες που εβαλα ηταν απο το κινητο του ξαδερφου μου.Αλλα και να εβγαζα δεν προκειτε να καταλαβετε κατι οταν παω κοντα του οταν ειναι στον πατο του κλουβιου ανεβαινει στις πατηθρες.
 
Δεν γινεται γιατι το κινητο που εχω δεν συνδεεται στον υπολογιστη. Οι αλλες οι εικονες που εβαλα ηταν απο το κινητο του ξαδερφου μου.Αλλα και να εβγαζα δεν προκειτε να καταλαβετε κατι οταν παω κοντα του οταν ειναι στον πατο του κλουβιου ανεβαινει στις πατηθρες.
Θα το καταλαβαιναμε γιατι το κλουβι θα βλεπαμε, διαστασεις αν ειναι τετραγωνο στρογγυλο κ. Τ.λ 😉
 
Καλημερα. Τελικα το βραδυ παλιστον πατο του κλουβιου κοιμοτανε. Μαλλον λογο ζεστης. Εσεις τι λετε;
 
Το κανουν και τα Lovebirds μου αυτο. Κοιμουνται στον πατο διπλα διπλα και γερνουν στο πλαι. Τα χα παει προοληπτικα στον πτηνιατρο αλλα δεν εχουν τιποτα.Ισως του αρεσει να κοιμαται ετσι. Παρατηρησε τις κινησεις του κι αν δεν δεις τιποτα το ανυσηχητικο αστο. Καποια στιγμη ομως πηγαινε το προοληπτικα σ' ενα πτηνιατρο.

*Πρωτα το κανε ο Κικικης και μετα το ξεκινησε και η Πακιτα.
 
Εμενα μου το εκανε αυτο το κοκατιλ μου 2 φορες!
Ακριβώς τα ίδια συμπτωματα.
Και τις δύο φορές που αντιδρουσε ετσι ειχαν μεγαλώσει τα νυχια του.
Μόλις τα έκοψα δεν ξανακατεβεικε!
Δεν ξερω αν ειναι αυτο αλλα για δες...
 
Back
Top