Γενικά Γιατι το lovebird μου δεν κανει μπανιο;

may-queen88

PB New Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2009
Μηνύματα
26
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Βασικα ολο το θεμα ειναι στον τιτλο αλλα ας βαλω και ενα βιντεακι του να τον δειτε :)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολύ όμορφο είναι... Να σου ζήσει... Τώρα γιατί δεν κάνει μπάνιο θα σε γελάσω... Μήπως δεν θέλει;
 
Πόσο καιρό το έχεις; Φαινεται αρκετά εξημερωμένο!

Εχεις προσπαθησει να το κανεις μπανιο; Του πρόσφερες μπανιερίτσα; Αν ναι, με ποιον τρόπο και ποιες ηταν οι αντιδράσεις αυτες που σε οδηγησαν να καταλαβεις οτι δεν θέλει να κανει μπάνιο;:)
 
Του εχω μπανιεριτσα απο την πρωτη μερα. Τον εχω τωρα εδω κ 1 1/2 βδομαδα. Απλως πριν καμια δυο μερες τον εβαλα μεσα σε ενα πιατακι με νερο και απλος βγηκε. Τιναζοταν χωρις να βουταει.
Πόσο καιρό το έχεις; Φαινεται αρκετά εξημερωμένο!

Εχεις προσπαθησει να το κανεις μπανιο; Του πρόσφερες μπανιερίτσα; Αν ναι, με ποιον τρόπο και ποιες ηταν οι αντιδράσεις αυτες που σε οδηγησαν να καταλαβεις οτι δεν θέλει να κανει μπάνιο;:)
 
Καλα και με μια φορά που δε ηθελε να κανει μπάνιο, ανησυχησες; :D
Οι παπαγαλοι ειναι πουλια με προσωπικότητα και δεν ειναι σωστο να τα πιεζεις να κανουν κατι που δεν θέλουν. Εσυ να του προσφέρεις καθημερινα μπανιέρα ή ταπεράκι με λίγο νερό και εκείνο οταν νιωσει την ανάγκη θα μπει να μπανιαριστει. Να αφαιρεις την μπανιέρα με το νερό μετα την παρέλευση μισης ωρας. Αν διαπιστωσεις οτι για πολλές μερες δεν μπαινει καθόλου, δοκιμασε να τον καταβρεξεις με ενα καταβρεχτηρι με απαλά νεφη νερού!
 
Να σου ζησει ειναι πολυ ομορφο! Πολυ λιγο καιρο το εχεις.Χαιρομαι που ειναι αρκετα κοντα σου. Σιγα σιγα θα δοκιμασει και το νερο. Μην ανησυχεις.Ακομα μαθαινει το χωρο γυρω του.
 
Back
Top