Γενικά Για αλλη μια φορα απωλεια

andrews69

PB Member
Εγγραφή
18 Νοε 2007
Μηνύματα
548
Πόλη
Καλλιθέα
Με αυτο το θεμα αρχιζει αλλη μια απογοητευση η μικρη μου σκουφατη το καμαρι που εχω ακουσει τα καλυτερα σχολια εχει ογκο και μαλιστα εξελιχτηκε παρα πολυ γρηγορα
λυπαμε και την φιλη μου την (magdalena) γωγω που τις ειχε αδυναμια αλλα ο γιατρος ειπε οτι δυστυχως δεν ειναι ευκολο να επανελθει ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ομως και αυτη παντα μεχρι το τελος
ευχομαι να γινει καλα γιατι δεν αντεχω να βλεπω την γυναικα μου αλλη μια φορα κλαμμενη και απογοητευμενη
φιλεναδα γωγω (magdalena) λυπαμαι αλλα δεν θα εχουμε απογονους που σου ειχα ταξει
 

Συνημμένα

  • DSC01707.webp
    DSC01707.webp
    36,8 KB · Προβολές: 145
αυτο το πανεμορφο πουλακι στη φοτο ειναι;
η ελπιδα πεθενει τελευτεα... Μην σας περνει απο κατω απο τωρα...
 
Για τι είδους όγκο μιλάμε Ανδρέα; Σε ποιό μερος το σώματος; Μηπως πρόκειται για κάποια κύστη; Εχει καποια συμπτωματα; Την έχει δεί γιατρός; Γραψε μας δυο πράγματα παραπάνω και μην απογοητεύεσαι τόσο εύκολα:)
 
Αυτο το πανεμορφο καναρινακι δεν του αξιζει να ειναι αρρωστο. Θελω πολυ να το ξεπερασει κ να ειναι παντα καλα. Με στεναχωρεσες βραδιατικα. ☹
 
Ειναι ενας ογκος σαν 2 στραγαλια το ενα πανω στο αλλο, ειναι στην πλατη του στην κορυφη του δεξιου φτερου, πεφτουν τα φτερα του παρολο που τρωει ειναι πολυ αδυνατο. Μεγαλωσε σε 2μερες ο ογκος απο προχτες και το ειδε γιατρος εχθες και μου ειπε τα πρωτηστως λεγομενα παντως ελπιδες υπαρχουν
 
Τι Διαγνωση έκανε και τι θεραπεία πρότεινε ο γιατρός; Γιατι λες οτι εχει ελπίδες; Τι ακριβως σας ειπε;
 
Τι Διαγνωση έκανε και τι θεραπεία πρότεινε ο γιατρός; Γιατι λες οτι εχει ελπίδες; Τι ακριβως σας ειπε;
καρκινος η διαγνωση αντιβιωση το φαρμακο + βενταντιν στην περιπτωση που μαραθη και πεσει αν το αποβαλει ο οργανισμος
 
Καρκίνος το καναρίνι; 😕
omg!

Κρίμα κ είναι πανέμορφη..
Μακάρι να πάνε όλα καλά.. Τι να πω..☹
 
καρκινος η διαγνωση αντιβιωση το φαρμακο + βενταντιν στην περιπτωση που μαραθη και πεσει αν το αποβαλει ο οργανισμος

Την πιθανότερη εκδοχή, να είναι LAMPS την εξέτασε καθόλου;
Εάν βρήσκεται σε φάση αντικατάστασης του πτερώματος ακόμα, αυτά θα μεγαλώνουν κάθε μέρα αρκετά.
-Κάθε όγκος δεν σημαίνει κακοήθεια, για να βρεθεί αυτό πρέπει να
γίνει βιοψία, φαντάζομαι.
 
Ego exo tin idia gnomi me to Maki, pos tha katalabe einai Xarkino; Kanonika tha pernei proba apo ta kitara, tha stelnei sto Mikrobiologiko-Instituto kai meta kamia ebdomada exeis ta apotelesmata. Olo afto egine ;
 
😱Αντρίκο έχω σοκαριστεί... Η κούκλα που θαύμαζα και σε ρώταγα... Μακάρι να πάνε όλα καλά...
 
Ανδρέα κι εγώ με τη σειρά μου αναρωτιέμαι πως το διέγνωσε ο γιατρός; Έκανε βιοψία κλπ. Kι εμείς το είχαμε πάει για εξόγκωμα αλλά μας το είπε bubble και πέρασε μόνο του. Εύχομαι να πάνε όλα καλά, ενημέρωνέ μας.
 
Γειτονα ψαχουλεψε το λιγο ισως καταλαβεις εαν ειναι παγιδευμενα φτερα, σε ενα που εχω με κυστες ασπριζει στην ακρη και τριβεται και διαλυεται

σιγα σιγα
δεν τραβαμε βιαια τιποτα
φυσικα πιθανον να το ξαναεμφανισει η κυρια αλλα εαν ειναι αυτο θα τη χαιρεσαι για καιρο ακομα

ΜΦΧ
Πανος
 
Πωπω.. Πολύ κρίμα ρε συ Αντρέα, πραγματικά.. Ειλικρινά δεν ξέρω τί να πω.. Μακάρι όλα να πάνε καλά και να μην είναι κάτι τόσο ανησυχητικό τελικά!
 
Αντρέα δεν έχω λόγια να πω γιατί έχω σοκαριστεί΄.΄.Αυτό το μαναράκι αρρωστο΄.Απίστευτο. Ρώτησε το γιατρό αν μπορεί να του πάρει μικρό κομματάκι και όχι ολόκληρο το ογκίδιο. Σε μέγεθος φακής αρκει να δούμε αν είναι καρκίνος. Τουλάχιστον να ξέρεις τι ακριβώς είναι.Αν δηλ. Θα έχεις ελπίδες η όχι. Και ειδοποίησε με. Ευχομαι όλα να πάνε καλά.Ας κάνετε μια προσπάθεια να της πάρετε κομματάκι΄.΄.
 
Παιδια το θεμα δεν ειναι να λεμε στον Αντρεα ποσο λυπομαστε, παρα μονο αν μπορει καποιος να προτεινει κατι μεχρι το πουλακι να γινει καλα. Νομιζω θα βοηθηθει περισσοτερο ο Αντρεας ετσι, δες τις εκδοχες που σου ειπαν τα παιδια!
 
Αντρέα όπως σου έγραψα και προηγουμένως χρειάζεται μια βιοψία για να σαι σίγουρος. Εστω και μικρό αντιπροσωπευτικό τμήμα του ογκιδίου αν φοβάστε για τυχόν αιμορραγία. Το βάζεις σε φορμόλη και μου το ΄φερνεις.Αν δεν έχεις φορμόλη έλα αυριο το πρωί να σου δώσω.
 
Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερων, δυστυχως ομως σημερα το πρωι την χασαμε την μπελα ειναι αλλη μια βαρεια απωλεια για την οικογενια μου. Επρεπε ομως χωρις να ειναι επιλογη μου τοσο γρηγορα να την αντικαταστισω με ενα αλλο, γιατι δεν αντεχω να βλεπω και την κορη μου να κλεει ευτυχως ειναι 6 χρονων και ακομα μπορω να την ξεγελασω.
Δεν βαζω ακομα φωτο απο την νεα μπελα γιατι οταν βαλω θελω να την παρουσιασω με χαρα και παλι σας ευχαριστω για την συμπαρασταση

υστ. Οταν λεω οικογενεια εννοω και τα πουλια μου μαζι γιατι ειναι κομματι της οικογενειας μου και αυτα
 
Back
Top