Αναπαραγωγή Για ποιο λογο ηταν ολα τα αυγα κλουβια;

xristos12

PB New Member
Εγγραφή
25 Απρ 2009
Μηνύματα
19
Πόλη
Θεσσαλονίκη
χαιρετω! τι κανετε παιδια;
εχω 8 καναρινια και εχω βαλει κανει 3 ζευγαρια και οι τρεις καναρες βγαλαν αυγουλακιακαι ολα ηταν κλουβια; για πιον λογο εγινε αφτο; Παιζει ρολο η τροφη;
ευχαριστω!
 
Αν αυτό που κάνουμε ως εκτροφείς είναι να μιμούμαστε το εξωτερικό περιβάλλον σε ελεγχόμενες συνθήκες, τότε πρέπει να δώσεις έμφαση σε τρεις βασικούς τομείς:
1. Διατροφή - Πολύ πιο πλούσια την άνοιξη, τόσο σε σπόρους όσο και συμπληρώματα διατροφής.
2. Φωτισμός - Μεγαλύτερη διάρκεια φωτός.
3. Θερμοκρασία - Σαφώς υψηλότερη.

Όταν διασφαλίσεις αυτά τα τρία, τότε βεβαιώσου ότι και το αρσενικό είναι έτοιμο να ζευγαρώσει. Η θηλυκή είναι - γεννάει - αλλά πρέπει να συμμετάσχει και το αρσενικό.
Καλή επιτυχία στην επόμενη φορά.
 
τους δινω αυγοτροφη με λιομενα τσοφλια αυγων ωστε να παρουν ασβεστιο που την φτιαχνω μονος και ολημερα τα εχω στον ηλιο(οταν αφτος υπαρχει) και επιπλεον τους δινω βιταμινες!
 
τους δινω αυγοτροφη με λιομενα τσοφλια αυγων ωστε να παρουν ασβεστιο που την φτιαχνω μονος και ολημερα τα εχω στον ηλιο(οταν αφτος υπαρχει) και επιπλεον τους δινω βιταμινες!



Μην τα εχεις ολη μερα καλε στον ηλιο... Το πρωι ειναι η καλυτερη ωρα για ηλιακη ενεργεια😛
Τι βιταμινες τους δινεις; Αν εννοεις αυτες τις σκονες τις διαφορων χρωματων(κιτρινη, κοκκινη, πρασινη κλπ.)δεν ειναι βιταμινες και καλυτερα να μην τις ξαναβαλεις γιατι ειναι ανθυγιεινες...
 
βρασμενο αυγο και πολυβιταμινες στο νερο δεν τους βαζεις;την αυγοτροφη σου πως την φτιαχνεις;
 
Back
Top