Ασθένειες Γκλόστερ έχασε φτερά από την ουρά και το σώμα

GrigorisK

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2019
Μηνύματα
250
Πόλη
Μαυροδένδρι
Καλησπέρα παιδιά σήμερα που ήρθα στα πουλιά μετά από δύο μέρες καθώς δεν μπορούσα λόγο ότι αρρώστησα είδα το γκλόστερ να μην έχει αρκετά πούπουλα στην ουρά και των σωμα. Επίσης όταν πάω κοντά του έρχεται πάνω μου και είναι φουσκωμένο και κάπως κουτσαίνει αλλά και τα δύο ποδαράκια του είναι μια χαρά.Λεω μήπως έχει ευλογιά;
 
... Το γκλόστερ να μην έχει αρκετά πούπουλα στην ουρά και των σωμα...
... Είναι φουσκωμένο και κάπως κουτσαίνει...
... Μήπως έχει ευλογιά;

Πώς σου ήρθε στο μυαλό η ευλογιά;
Προσπάθησε να ανεβάσεις φωτογραφίες/βίντεο μήπως μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.
 
Πώς σου ήρθε στο μυαλό η ευλογιά;
Προσπάθησε να ανεβάσεις φωτογραφίες/βίντεο μήπως μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.


Αύριο γιατί έφυγα. Μου ήρθε στο μυαλό καθώς βλέπω κάπως κλειστό το μάτι του
 
Παίζει να έχει νύχια και να πιάνεται (μαγκώνεται) στο κλουβί; Χτυπιέται να απαγκιστρωθεί και μαδάει...

Όχι καθώς είναι φετινό πουλάκι και έχει πάρα πολύ μικρά νύχια
 
Τότε αγαπημένε μου φίλε κάτι το τρομάζει το πουλάκι και χτυπιέται.
Τα υπόλοιπα όμως γιατί δεν έχουν τρομάξει και επίσης το έχω σε μέρος που έχει επαφή μόνο με τα υπόλοιπα πουλιά. Τέλος είναι και φουσκωμένο, δεν πιστεύω πως φουσκώνει επίσης τρόμαξε.
 
Γρηγόρη τα πράγματα απλά θέλουν παρατήρηση. Η σαν γκλόστερ είναι "λάθος" γέννα, πράγμα που θα σε είχε ανησυχήσει από την αρχή ή κάτι το τρομάζει ή έχει ψείρες. Δεν παίζει κάτι άλλο. Αυτή την περίοδο ευλογιά δεν παίζει και εάν αποτελείς εξαίρεση, δεν είναι συμπτώματα αυτά για κάτι τέτοιο. Τέλος υπάρχει το "λάθος" κλουβί (ακατάλληλο ή λάθος στημένο) αυτό όμως δεν έρχεται " έτσι ξαφνικά ". Καλή συνέχεια φίλε μου.
 
Τέλος είναι και φουσκωμένο, δεν πιστεύω πως φουσκώνει επίσης τρόμαξε.

Αυτο μην το θεωρεις δεδομενο Γρηγορη, αν για 2 ημερες κατι "βαζανιζεσαι" το πουλακι δεν ειναι δυσκολο
 
Γρηγόρη τα πράγματα απλά θέλουν παρατήρηση. Η σαν γκλόστερ είναι "λάθος" γέννα, πράγμα που θα σε είχε ανησυχήσει από την αρχή ή κάτι το τρομάζει ή έχει ψείρες. Δεν παίζει κάτι άλλο. Αυτή την περίοδο ευλογιά δεν παίζει και εάν αποτελείς εξαίρεση, δεν είναι συμπτώματα αυτά για κάτι τέτοιο. Τέλος υπάρχει το "λάθος" κλουβί (ακατάλληλο ή λάθος στημένο) αυτό όμως δεν έρχεται " έτσι ξαφνικά ". Καλή συνέχεια φίλε μου.


Εγώ από πλευράς μου θα μπορούσα να κάνω κάτι για να το βοηθήσω;
 
Βασανιζε ηθελα να γραψω πιο πανω αλλα το auto correct εγραψε οτι να ναι.

Αποσυρεις το πουλι απο το χωρο και το βαζεις ζεστά.
Του δινεις πλουσια τροφη και πολυβιταμινες.
Σε δευτερο χρονο το πιανεις και τσεκαρεις το ιδιο το πουλι.

Ομως πριν απο ολα αυτα σιγουρευεις οτι δεν εξακολουθεις να εχεις απροσκλητους επισκέπτες.
 
Back
Top