Διατροφή Γνωρίζει κάποιος για τα μείγματα Blattner για καναρίνια;

Μπουτίκ σπορικών. Μεγάλος εκτροφέας που οι συνθέσεις των μειγμάτων του ανάστησαν γενιές καρδερίνες. Δημιούργησε πλέον την δική του εμπορική φίρμα. Επιλέγει τα καλύτερα και πουλά στην διπλάσια τιμή. Μείγματα βαριά για την χώρα μας.
 
Έχω δει σε ένα μόνο κατάστημα. Με αραίωση με καλό κέχρι μια χαρά δεν θα είναι αν αξίζουνε σαν ποιότητα;
 
@TheBigL Είδα που ρωτάς και σε άλλο θέμα...
Το κάνεις για εμπλουτισμό γνώσεων ή σκέφτεσαι να αλλάξεις μίγμα για κάποιο λόγο;
 
Ναι Σπύρο σκεφτόμουνα να αλλάξω.
Ναι ρώτησα σε ένα άλλο γιατί εκεί γράφανε για τη μάρκα αυτή αλλά ήτανε στα ιθαγενή το θέμα γιαυτό το άνοιξα εδώ.
 
. Με αραίωση με καλό κέχρι μια χαρά δεν θα είναι αν αξίζουνε σαν ποιότητα;
Είναι σαν να παίρνεις Μαζεράτι και να της βάζεις στο ταμπλό το γνωστό καδράκι.." Μπαμπά μη τρέχεις "😛
 
Λάμπρο μου απάντησες, και σε ευχαριστώ για αυτό, αναλυτικότατα σε όλα τα δευτερεύοντα ερωτήματα αλλά καθόλου στο κύριο...
Το οποίο είναι για ποιο λόγο θέλεις να αλλάξεις μίγμα σπόρων.
Συνέβη κάτι, παρατήρησες τίποτα με αυτό που έδινες μέχρι τώρα;
Αν δεν κάνω έδινες το breeders plus της Vadigran σωστά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Όχι έχω αλλάξει εδώ και καιρό Σπύρο. Δεν στο ανάλυσα γιατί δεν με ρώτησες το λόγο. Η breeder plus κάτι δεν μου έκατσε καλά τελευταία πολύ σκόνη λιγότερη περίλλα από ότι θα έπρεπε να έχει μου φάνηκε. Επίσης έπρεπε να ψάχνω άλλους για να πάρω και να την μοιραστώ.
Μετά τη breeder plus έφτιαχνα μείγμα μόνος μου από μεμονωμένους σπόρους και μετά κατέληξα στην manitoba t3 platino.
Δεν έχω κάποιο σημαντικό λόγο να την αλλάξω απλά έλεγα να βρω κάτι καλύτερο...
 
Back
Top