Διατροφή Γνωρίζει κάποιος τους σπόρους Bio-green της Vitakraft;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Toliscr7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Toliscr7

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
571
Πόλη
Λάρισα
Καλημέρα γνωρίζει κάποιος από το forum τους σπόρους bio Green της vitakraft?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20201203-145941.webp
    Screenshot_20201203-145941.webp
    70,5 KB · Προβολές: 10
@Toliscr7 Καλησπέρα, εγώ είχα δώσει κάτι παρόμοιο στο καρδερίνοκαναρο μου της vitakraft (ένα μείγμα για κελαηδήμα και καλά) και ουτε που τα άγγιξε. Αν θες την γνώμη μου η vitakraft δεν έχει και τα καλύτερα προϊόντα με σχέση ποιότητας/τιμής.Αν θες να εμπλουτίσεις μπορείς να δώσεις σπόρους υγείας οπως chia, καμελινα, σπασμένο γαιδουραγκαθο,σπόρους κηπευτικων κλπ.
 
@PanagiotisAgrinio το σκέφτηκα αλλά δεν έχω κάποιο μαγαζί ή πετ σοπ που να τις πουλαει στην γειτονιά μου
Το αγόρασα σημερα και το έβαλα σε μια ταιστρα εξωτερική που κρέμεται και στα κάγκελα, μου είπε ο πετσοπας να το κάνω όπως τις φακιες που κάναμε στο δημοτικό με βαμβάκι και νερό τώρα δεν ξέρω αν θα το αγγίξει γιατί σήμερα τους έβαλα στην ταιστρα
 
@Toliscr7 φύτρωσαν όλοι; Τα πουλιά πάντως τρελένονται για φύτρα και τους κάνουν και πολύ καλό!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Elli
@Toliscr7 τότε ή δεν το έκανες σωστά ή δεν είναι καλοί! Έτσι δε νομίζω να τους φανε
[automerge]1607010588[/automerge]
Διάβασε αν θέλεις αυτό
Thread 'Φύτρα σπόρων στα πουλιά'
https://petbirds.gr/article/sprouted-seeds-birds/
 
@ΜΑΡΙΑαα σήμερα τους αγόρασα και έβαλα βαμβάκι πρώτα μετά τους σπόρους και μετά ξανά βαμβάκι (βρεγμένο βαμβάκι έβαλα και στην αρχή και στο τέλος)
 
@Toliscr7 μηπως χρειαζεται μονο το βαμβακι στην κατω επιφανεια?για να μπορεσει να πεταχτεί ο βλαστος.στις φυτρες φακης τουλαχιστον που εβαλα πριν λίγο καιρό για να θυμηθω τα παιδικα μου χρονια έχουν φτασει 20 ποντους με βαμβακι μονο στον πατο.
 
και μετά ξανά βαμβάκι
Το 2ο βαμβάκι να το βγάλεις, δεν χρειάζεται, να βρέχεις το κάτω βαμβάκι για να έχει συνέχεια υγρασία.
 
Back
Top