Γενικά Γνωρίζετε εκτροφέα parrotlet στη Β. Ελλάδα;

Xristaras87

PB New Member
Εγγραφή
19 Ιουν 2019
Μηνύματα
13
Καλησπερίζω την όμορφη παρέα. Είμαι νέο μέλος στην ομάδα και θα ήθελα την βοήθεια σας. Θα ήθελα να βρω και να αγοράσω ένα ζευγάρι parrotlet. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη αλλά λόγω εργασίας μετακινούμαι σχεδόν σε όλη την επικράτεια Μακεδονίας και Θράκης. Όποιος είναι εκτροφέας ή γνωρίζει κάποιον καλό εκτροφέα θα χαρώ να επικοινωνήσει μαζί μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Ευχαριστώ πολύ Εύα. Τα θελω για την γυναίκα μου, που με εχει τρελάνεί... Την οποία λένε και αυτή Εύα...
Εύχομαι να αποκτήσετε και εσείς σύντομα...
Αλλά το πιο σωστό είναι να ενημερωθητε πρώτα για την φροντίδα τους, την διατροφή τους και γενικά για τις απαιτήσεις που έχουν σαν πουλια και ύστερα με το καλό να πάρετε...

Μόνο μην βιαστείτε και αγοράσετε από πετ σοπ...

Το πρωί θα σου παραθέσω κάποια λινκ για να τα διαβάσετε και οι δύο σας...

Φαντάζομαι την ανυπομονησία που θα έχει...
Κι εγώ τους είχα τρελάνει όλους προτού αγοράσω παροτλετ... 😊
 
Ναι με εχει πρήξει... Πήραν οι γείτονες ενα lovebird πρόσφατα και όλοι μέρα ειναι στο μπαλκόνι. καταλαβαίνεις τι γίνετε. Δεν εχω σκοπό να πάρω απο pet shop. Τουλάχιστον εδώ ευκαρπία που έχουμε 2 και είναι πολύ ασχετοι με τα πτηνά(έχω άσχημες αναμνήσεις απο ενα καναρίνι).
Γι αυτό θελω έναν εκτροφέα που σίγουρα θα τα αγαπάει και θα το έχει μεράκι. Περιμένω το λινκ σού.
Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τροφές, παιχνίδια, κλουβιά, φαρμακάκια (αχρείαστα να είναι)και τιμές για όλα αυτά ευπρόσδεκτη.
 
Καλησπερίζω την όμορφη παρέα. Είμαι νέο μέλος στην ομάδα και θα ήθελα την βοήθεια σας. Θα ήθελα να βρω και να αγοράσω ένα ζευγάρι parrotlet. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη αλλά λόγω εργασίας μετακινούμαι σχεδόν σε όλη την επικράτεια Μακεδονίας και Θράκης. Όποιος είναι εκτροφέας ή γνωρίζει κάποιον καλό εκτροφέα θα χαρώ να επικοινωνήσει μαζί μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλώς ήρθες! Ο @jk1980 ειναι εκτροφεας.
 
Καλώς ήρθες! Ο @jk1980 ειναι εκτροφεας.
Ο ένας ζει Θεσσαλονίκη Βάσω μου και ο άλλος Αθήνα...
Γιαυτό δεν πρότεινα τον Γιάννη...
Αυτό θα ήταν μεγάλη ταλαιπωρία για το πουλί...
 
Καλημέρα. Από πληροφορίες και συμβουλές ότι θέλετε αλλά πουλάκια είναι δύσκολο να στείλω Θεσσαλονίκη, εκτός του ότι δεν έχω διαθέσιμα αυτή την περίοδο.
Κανένα πρόβλημα. Θα είμαστε σε επικοινωνία.
 
Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τροφές, παιχνίδια, κλουβιά, φαρμακάκια (αχρείαστα να είναι)και τιμές για όλα αυτά ευπρόσδεκτη.
Χρήστο, το θέμα αυτό βρίσκεται εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Χρειάζομαι-πληροφορίες-σχετικά-με-τροφές-παιχνίδια-κλουβιά-για-parrotlet.35861/ και η παρουσίαση των νέων πουλιών σου εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Για-parrotlet-πήγαμε-lovebird-πήραμε.35862/
 
Back
Top