Γενικά Γνωρίζετε κάποιους εκτροφείς budgie;

giannis.kirp.

PB Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.048
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδιά θέλω να αποκτήσω ένα ζευγάρι budgie και θα ήθελα από εκτροφέα. Όποιος έχει κάποιον ακουστά να μου πει.:)
 
καλησπερα εγω δεν ειμαι εκτροφέας αλλα ιδιώτης των παπαγαλων αυτών εχώ αν ενδιαφερέσαι να αγοράσεις
 
Συγγνωμη που μπλεκομαι αλλα ειναι νομιμο; Εννοω να σου τα πουλησει ενω δεν ειναι εκτροφεας. Συγγνωμη αν ειπα βλακεια μονο 13 ειμαι δεν ξερω και πολλα για τον νομο.:D
 
καλησπερα!
Αν δεν εχεις βρει παπαγαλακια εχω εναν πολυ καλο εκτροφεα και σε πολυ καλες τιμες!
Εγω αγορασα 2 απο αυτον 2μιση μηνων, σε τετοια ηλικια δινει πολλα αλλα εχει και ετοιμα ζευγαρια 1μιση εως 2μιση χρονων.
Αν θελεις πες μου να σου πω!
 
Πες έτσι κι αλλιώς δημόσια να μάθουμε όλοι αφού είναι καλός.
 
Ναί και εγώ αυτον βρήκα αλλα δεν τα στέλνει στην θεσσαλονική. Κρίμα ρίμα και είχε υπεροχα πουλιά!
 
καλησπερα!
Αν δεν εχεις βρει παπαγαλακια εχω εναν πολυ καλο εκτροφεα και σε πολυ καλες τιμες!
Εγω αγορασα 2 απο αυτον 2μιση μηνων, σε τετοια ηλικια δινει πολλα αλλα εχει και ετοιμα ζευγαρια 1μιση εως 2μιση χρονων.
Αν θελεις πες μου να σου πω!

Τον καλο εκτροφέα πως τον εννοείς ακριβώς;Εχεις δει καθόλου στην σελίδα που ποσταρες τις "εγκαταστάσεις" του;
 
Επ
Τον καλο εκτροφέα πως τον εννοείς ακριβώς;Εχεις δει καθόλου στην σελίδα που ποσταρες τις "εγκαταστάσεις" του;
Επειδη δεν μου αρεσει η ειρωνεια σου δεν κανω καν τον κοπο να σου απαντησω για το θεμα που με ρωτησες.
 
Τα εχει ημέρα τα πουλια δλδ τα βγαζεις απο το κλουβί;
 
Τον καλο εκτροφέα πως τον εννοείς ακριβώς;Εχεις δει καθόλου στην σελίδα που ποσταρες τις "εγκαταστάσεις" του;
Επειδη δεν μου αρεσει η ειρωνεια σου δεν κανω καν τον κοπο να σου απαντησω για το θεμα που με ρωτησες.


Που ειδες την ειρωνεια στα ερωτηματα του Φωτη; Τι σας αρεσε στα σκουριασμενα-φαγωμενα μικροσοπικα κλουβια;
 
Που ειδες την ειρωνεια στα ερωτηματα του Φωτη; Τι σας αρεσε στα σκουριασμενα-φαγωμενα μικροσοπικα κλουβια;
βλεπεις οτι δεν ξερετε.. Το παλικαρι τα βαζει εκει για να τα βλεπουμε εμεις που θελουμε να τα παρουμε, σου δειχνει ποια ειναι αυτα που δινει. Εχει να καρο φωτογραφιες με κλουβες που εχει τα πουλια του και πως ειναι το εκτροφειο του
 
Κρινουμε κι εχουμε δικαιωμα να κρινουμε και να συγκρινουμε οτι βλεπουμε και μας "πλασαρουν". Αν αυτο εκρινε ο συγκεκριμενος εκτροφεας οτι πρεπει να προβαλει ως εικονα του προς τα εξω ειναι δικαιωμα του αλλα και δικο μου να πω αν μου αρεσει η οχι.

Εγω προσωπικα αν ειχα αριστες συνθηκες στο εκτροφειο μου θα ντρεπομουν να φωτογραφισω τα πουλια μου σε αυτα τα σαπιοκλουβια.

Να σημειωσω οτι δεν γνωριζω τον ανθρωπο και μπορει να κανει εξαιρετικη δουλεια και με τα πουλια του και με το εκτροφειο του που λες οτι δεν ξερουμε, αλλα θεωρω καθηκον ενος σωστου εκτροφεα να εχει αριστες συνθηκες διαβιωσης στα ζωα που του αποφερουν κερδος και μαλιστα προς τιμην του να τις διαφημιζει κιολας.
 
Θα συμφωνησω με αυτα που λες.
Ο ανθρωπος κανει το χομπι του, δεν ζει απο αυτο.
Αλλα αν προσεξεις σε ορισμενες φωτογραφιες τα βγαζει τα πουλια στο χερι φωτογραφια και σε αλλες τα εχει ολα μαζι.
Απο την μια νταξει συμφωνω για το κλουβι αλλα απο την αλλη σκεψου τι θα γινοτανε αν ειχε ολα τα πουλια μικρα μεγαλα σε μια κλουβια και ελεγε απο πανω οτι πωλουνται μονο τα μικρα. Που θα γνωριζει ο καθενας ποια ειναι τα μικρα αν τα βλεπει ολα μαζι.
Για'υτο στο δειχνει ετσι.
 
Ενα κλουβακι εκθεσης ή ακομη ενα σκετο απλο κλουβακι για να δειχνει τα πουλια του, ποσο κοστιζει; 10-20 ευρω; Σαν να χαριζε ενα μπατζι. Νομιζω πως θα βελτιωνε πολυ την εικονα του.
 
Τωρα αυτο ειναι στον ανθρωπο πως το βλεπει και απο κει και περα το κρινει.
Παντως εγω αγορασα 2 ζευγαρακια απο αυτον 2μιση μηνων, καταπληκτικα πουλια
ζωηροτατα, υγειης και μαλιστα τα αρσενικα ητανε απο το κανονικο μπατζι με πατερα εγγλεζο
παρα πολυ ημερα!
 
Back
Top