Γενικά Γνωριζετε εκτροφεις lovebirds στη θεσσαλονικη;

rania koko

PB Member
Εγγραφή
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
παιδια τελη σεπτεμβριου τελειωνω την εξεταστικη μου και μετα θα χω πολυ χρονο οποτε λεω να παρω στον κοκο παρεουλα. Θελω ομωσ να ειναι μικρο και μαθημενο στο χερι οποτε κατεληξα στο να παρω απο εκτροφειο. Μενω Θεσσαλονίκη,ξερει κανεισ καποιο εκτροφεα εδω; Εχω ακουσει οτι τα δινουν και σε καλυτερη τιμη. Ισχυει;η αν δε γνωριζετε εκτροφεα εδω μπορω να παραγγειλω απο καποιον αλλο και να μου τα στειλουν με κτελ π.χ?ειναι ασφαλεσ για τα πουλια... ευχαριστω:)
 
εγω πιστευω πως αν πας σε καποιο πετ σοπ πιθανον να ξερουν καποιο ετκροφειο μπορεις να τους πεις να σου παραγκιλουν...
 
αχ παιδια ευχαριστω! Εστειλα στον πουλιο mail γιατι στο τηλ δεν απαντα. Εχει μωρακια roseicollis και personata3μηνων. Ελπιζω να προλαβα κανενα.. Αν τα εξημερωσει50€. Πιστευω ειναι πολυ καλη τιμη! Εδω50τα παιρνεισ και αγρια! Αχ ειμαι τοσο χαρουμενη! Μακαρι να προλαβα! Στισ φωτο ηταν γλυκιεσ!:D
 
☹μολισ προσεξα οτι οι φωτο ηταν τραβηγμενεσ23.06οποτε τωρα θε ειναι 5μηνων και φανταζομαι θα τα χουν παρει.. Αν οντωσ τα χουν παρει θα κανω αυτο που λεει ο θεμησ..
 
παιδια ειναι τελικα3μηνων. Εχει αλλα2αν ενδιαφερεται κανεισ! Το τριτο το πηρα και ειμαι κατενθουσιασμενη! Θα το εξημερωσει στα βασικα, να καθεται σε δαχτυλο κτλ και η τιμη γι αυτο ειναι40€-τον κοκο τον πηρα αγριο και 45. Ειμαι τοσο χαρουμενη! Ανυπομονω να το δω και απο κοντα και να δω και την αντιδραση του κοκο! Ειμαι σιγουρη πωσ θα χαρει πολυ!:D
 
Δε θέλω να σου "κόψω τα φτερά" μ' αυτό που θα πω αλλά λέει είναι σε ηλικία καταλληλη για εξημέρωση και ότι δεν είναι εξημερωμένα...

αυτό εμένα με βάζει σε υποψίες ότι δεν είναι ταϊσμένα στο χέρι, ότι είναι απλώς μικρά και με υπομονή θα καταφέρεις μάλλον να το ημερέψεις...



Α, οκ. Δε διάβασα το post 10.

Περιμένουμε να μας πεις τις εντυπώσεις σου...
 
α οκ συγωμη



και εγω τον μιτσο 2 μηνων το πηρα και τα παμε μια χαρα παρολου που δεν ηταν ταισμενος στο χερι... Τον ειχε φερει ο γαμπρος μου... Τον αγορασε 30 ευρω...
 
ειδα τα πουλακια και διαλεξα.. Πιστευω θα χαρει ο κοκο και ελπιζω να τα πανε καλα.. Μολισ το παρω θα βγαλω φωτο! Και μου ειπε οτι ο κοκο ειναι μαλλον κοκα! Μ επιφυλαξη βεβαια..ηταν γενικα ενταξει, μου ειπε οτι δεν ασχοληθηκε να τα εξημερωσει αλλα εχει ξαναεξημερωσει για να τα δωσει οποτε.. Και δεν προσπαθουσε να τα πουλησει ετσι. Μου ειπε θετικα και αρνητικα-π.χ οτι δεν κανει να ζευγαρωσουν η οτι αν ειναι2θηλυκα μπορει να μαλωνουν.χρειαζεται παλι καραντινα;7μερεσ φτανουν; Γιατι αλλο απο ιδιωτη αλλο απο πετ σοπ που ειναι ποσα μαζι..
 
και εμενα ο μιτοσς μαλον μιτση ειναι... αλλα δεν ξερω μπορει του ιδιου φιλου με την πιτσα...
 
Back
Top