Φροντίδα Γνώμες για κλουβί ζευγαριού κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης IasonasΚ
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

IasonasΚ

PB New Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2018
Μηνύματα
301
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σας παιδια!

Εχει δρομολογηθει η αποκτηση ενος δευτερου θηλυκου κοκατιλ για να κατσει εεεε για να κανει παρεα θελω να πω στον Ιγκορ.
Οπως καταλαβαινετε ειμαι στην διαδικασια αγορας ενος δευτερου μεγαλυτερου κλουβιου.
Αυτο που εχω βαλει στο ματι ειναι αυτο.
Θα ηθελα να μπορουσατε οι κατοχοι του να μου πειτε την αποψεις σας οπως και επισης εσεις που εχετε ζευγαρακι ποιο κλουβι χρησιμοποιειτε;

Ευχαριστω για τον χρονο σας και καλη χρονια!
 
Έχεις κλουβακι για τον πρώτο καιρό που θα έρθει η δεσποινίδα στο σπίτι ή σχεδιάζεις να τα βάλεις από την αρχή μαζί;

Το κλουβί δεν το έχω, έχω ακούσει όμως θετικά σχόλια από φίλη μου που το χρησιμοποιεί για ring neck
 
Ζωη καραντινα δεν θα χρειαστει μιας και το δευτερο θα ερθει απο εμπιστα χερια. Για την περιοδο της γνωριμιας θα βαλω την μανταμ στο καινουργιο κλουβι και τον κονιορδο στο παλιο (Hagen vision M02) σε κοντινη αποσταση μεχρι να συνηθισει ο ενας τον αλλον.
 
Εγώ όταν τα έκανα ζευγάρι είχαν και τα δύο διαφορετικά κλουβιά και αφού προηγήθηκε η περίοδος γνωριμίας μετά μπηκαν μαζί στο ίδιο κλουβί για να μην μαλώνουν μια και το πρώτο θα θεωρούσε το κλουβί προσωπικό του χώρο και το άλλο πουλάκι εισβολέα. Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο, πάντως αυτό με ειχαν συμβουλέψει και αυτό έκανα.
 
Back
Top