Αναπαραγωγή Γονεις κοκατιλ τσιμπαγαν τους νεοσσους

vasilistz95

PB New Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2016
Μηνύματα
29
Πόλη
Χανιά
παιδια καλησπερα και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα σαν νεος πατερας κοκατιλ εχω τις ανυσηχιες
οι γωνεις των νεοσων μου πιασαν κι μου τσιμπαγαν τα πουλακια κι τα ξεπουπουλιασανε τα εβγαλα γιαντα να το κανανε αυτο;
 
Ειδες ποιος απο τους δυο γονεις το εκανε;
Αυτο σημαινει οτι θελουν να πανε σε δευτερη γεννα και θελουν να φτιαξουν τη φωλια.
Ποσο είναι τωρα οι νεοσσοι;
Τρωνε μονοι τους;
 
και οι δυο γωνεις
οι νεοσσοι δεν τρωνε μονοι τους τα ταιζω εγω κρεμμα απο χθες που εβγαλα την φωλια απο το κλουβι ειναι 4 ο πρωτος βγηκε στις 24/1 26/1 27/1 29/1
κανει να πρωχωρησουν σε δευτερη γεννα;
 
οι νεοσσοι δεν τρωνε μονοι τους τα ταιζω εγω κρεμμα απο χθες που εβγαλα την φωλια απο το κλουβι ειναι 4 ο πρωτος βγηκε στις 24/1 26/1 27/1 29/1
Αποκλειστικά; Δοκίμασες να τα έχεις δίπλα στο κλουβί μήπως τα τάϊζαν μέσα από τα κάγκελα; Θέρμανση τους έχεις; Σε τι δοχείο τα έχεις βάλει; Πρόσεχε την θερμοκρασία της κρέμας.
κανει να πρωχωρησουν σε δευτερη γεννα;
Αυτό το ξέρεις εσύ, από την υγεία των πουλιών σου και την γενική διατροφή τους. Αν είναι πλήρης, μπορείς. Δεύτερη και στοπ φυσικά.
 
Το δοκίμασα αλλα τα τσιμπάνε εγώ τα ταΐζω αποκλειστικά απο θερμορκασια 39-49 αυστηρα και απο δοχειο στην φωλιά απομονομενη απο το κλουβι
 
Ωραία, προσοχή στην καθαριότητα των σκευών.
Ασβέστιο έχεις δώσει στους γονείς;
 
οχι θα επρεπε εχω δωσει σουπιοκοκαλο
Σουπιοκόκκαλο μόνιμα στο κλουβί αλλά και μετά το τρίτο αυγό υγρό ασβέστιο στο νερό. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
Αλλιώς όχι άλλη γέννα. Λείπουν από το θηλυκό απαραίτητα στοιχεία. Θα σου αρρωστήσει και δεν είμαι υπερβολική.
Επίσης δώσε της ωμό σουσάμι και ωμά φυστίκια βραζιλίας από καλό μαγαζί με βιολογικά, μην είναι τίποτα ψεκασμένα.
Αν μπορείς και πολυβιταμινούχο σε σκόνη στην αυγοτροφή τους.
 
οκ σε ευχαριστω το ασβεστιο για ποσο καιρο ή για παντα;
Το σουπιοκόκκαλο για πάντα.
Το υγρό ασβέστιο δώσε τώρα για τρεις μέρες, σύμφωνα με την δοσολογία του σκευάσματος που θα αγοράσεις και αν κάνει αυγά, ξαναδώσε πάλι για τρεις μέρες, μετά το δεύτερο ή τρίτο αυγό.
 
Το δοκίμασα αλλα τα τσιμπάνε εγώ τα ταΐζω αποκλειστικά απο θερμορκασια 39-49 αυστηρα και απο δοχειο στην φωλιά απομονομενη απο το κλουβι

Πάνω από 41 βαθμούς καίγεται ο οισοφάγος και με 49 ανοίγει τρύπα που βλέπεις μέσα. Ποτέ των ποτών πάνω από 41. Πάντα να δοκιμάζεις με ένα κουτάλι την κρέμα στα χείλη σου, θα πρέπει να την αντέχεις και σε καμία περίπτωση να μην σκεφτείς μήπως καίει. Αν το σκεφτείς σημαίνει ότι είναι ήδη πολύ ζεστή.
 
καλημερα αλλη μια ερωτηση ποτε κανει να φανε κανονικη τροφη; το μεγαλω ειναι 27 μερων 25 24 22 αντοιστηχα
 
Κεχρί σενεγάλης έχεις ξεκίνησε μ' αυτό αλλά και μικρούς σπόρους βάλε σε κάποια ταΐστρα και συνέχισε παράλληλα τα ταΐσματα.
Τους γονείς τους βλέπουν εκεί που τα έχεις για να παίρνουν παράδειγμα;
 
σε ευχαριστω ναι τους βλεπουν τους γονεις αλλα ειχα τα μικρα στον καναπε κι τα χαιδευα με τους γωνεις να βολτα μεσα στο σπιτι ηρθε ο πατερας τους και τα τσιμπαγε μεχρι που το μεγαλο του εκανε επιθεση
 
ειχα τα μικρα στον καναπε κι τα χαιδευα με τους γωνεις να βολτα μεσα στο σπιτι ηρθε ο πατερας τους και τα τσιμπαγε μεχρι που το μεγαλο του εκανε επιθεση
Αν είναι δυνατόν τέτοια μανία, πρωτάκουστο 😱
 
Back
Top