Διατροφή Γυαλί σε συσκευασμένη τροφή

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης AthinaJR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

AthinaJR

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
258
Πόλη
Περιστέρι
γυαλί σε τροφή καναρινιού.webp
Σήμερα κατά τη γενική καθαριότητα των μικρών μου, καθώς καθάριζα τις ταΐστρες τους, βρήκα ανάμεσα στα σπόρια τους, αυτό το κομμάτι γυαλί....😳

Να σημειωθεί ότι στο σπίτι δεν υπάρχει κανένα πράσινο γυάλινο αντικείμενο και στο δωμάτιο μου με τα μικρά δεν έχω γενικά γυάλινα αντικείμενα. Επίσης τα σπόρια είναι από συσκευασίες επωνύμων εταιρειών.
Ιδιαίτερα ανησυχητικό θα έλεγα😳
 
@AthinaJR έχει σηκωθεί όρθιο το μαλλί μου!! Μήπως να επικοινωνήσεις με την εταιρεία μπας κ πρέπει να αποσύρουν την συγκεκριμένη παρτίδα; Ευτυχώς που το είδες.
 
@AthinaJR μόλις είδα το θέμα σου πήγα άδειασα τα μπολ του σε χαρτί κουζίνας ! Εξαιρετικά επικίνδυνο 😔 αν είσαι σίγουρη ότι είναι από τις τροφές και θέλεις πες μας ποια εταιρίας χρησιμοποιείς για να είμαστε αφυπνισμένοι
 
Έψαξες την υπόλοιπη συσκευασία; Βρήκες κάτι;
Συμφωνώ με τον @Ιβαν. Ποια είναι;
[automerge]1674292528[/automerge]
Είσαι σίγουρη ότι είναι γυαλί;
Εννοώ μην είναι κομματάκι από την ταίστρα.
 
@MARY58 Δεν είμαι σίγουρη ποια τροφή το είχε το κομμάτι γιατί συνήθως ανακατεύω απο 2 συσκευασίες. 🙄
[automerge]1674297562[/automerge]
@MARY58
Δεν έψαξα όλη τη συσκευασία αλλά ξεψυρισα ποσότητα τροφής που θα έβαζα στις ταΐστρες (όπως κάνουμε με τις φακές). Δε βρήκα κάτι.
Οι ταΐστρες μου και τα άλλα πλαστικά αξεσουάρ είναι διάφανα ή κίτρινα. Δεν υπάρχει κάτι πράσινο στο δωμάτιο
 
Λυπάμαι για την αναστάτωση. Είμαι κι εγώ το ίδιο αναστατωμένη.
Μόλις έψαξα όλη τη συσκευασία της Manitoba. Δε βρήκα κάτι. Την τροφή της beaphar την έχω σε γυάλινο βάζο μελιού γιατί είχε μείνει λίγη. Την έψαξα κι αυτή και δε βρήκα κατι.
Το κομμάτι γυαλιού το έχω ακόμα. Μοιάζει με κομμάτι απο πράσινο μπουκάλι ή δοχείο.
 
@φιλομαθης
Ναι, είναι ματάκια, άθικτα, δεν έχουν κάτι γυάλινο και δεν είναι πράσινα.
Τα 2 έχουν γυαλιστερές πλαστικές χάντρες μια γαλάζια και μια διάφανη. Ολα σε άριστη κατάσταση. Το γυαλί που βρήκα είναι πράσινο και κοφτερό.γυαλι2.webp
 
  • Sad
Αντιδράσεις: kika
@AthinaJR Προσπαθείστε να βρείτε από ποια συσκευασία είναι και επικοινωνείστε με την εταιρεία, μην το αφήνετε έτσι.
 
@GregCC Τη συσκευασία της Manitoba την έλεγξα όλη σπυρί σπυρί και δε βρήκα κάτι.
Την τροφή της beaphar επειδή ήταν λίγη ποσότητα την είχα μεταφέρει σε γυάλινο βάζο (μελιού). Και αυτή την έλεγξα όμως και δε βρήκα τίποτα.
Εικάζω ότι μπορεί να τους έσπασε κάποιο πράσινο δοχείο και να εκσφενδονίστηκαν μόνο κάποια κομματάκια μέσα στην τροφή τους. Όμως δεν μπορώ να είμαι σίγουρη σε ποια τροφή ήταν, αφού στις ταΐστρες είχα βάλει και από τις δύο.😟
 
  • Like
Αντιδράσεις: GregCC
Back
Top