Γενικά Γύρισα στα πατριά εδάφη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευχαριστω για τα μικρα
Εε ειναι κατι το περιεργο -δυσκολο αλλα ο καλος ο κοσμος τα κανει ολα να κυλανε ωραια
Επισεις πραγματοποιεις ονειρα και βλεπεις πραγματα που απλα ο κοσμος εξω τα βλεπει σε φωτογραφιες...
Τωρα επειδη ειμαι 1 βδομαδα μονο εδω ακομα ειμαι με τους ρυθμους του καραβιου δεν μπορω να κρινω που ειναι καλυτερα 😛
Οσο αφορα τα καναρινια τα μιρκα ειναι καλα αλλα τα μεγαλα εχουν προβληματα με τα ποδια τους προσπαθω με φαρμακα και καθαριοτητα να κανω οτι μπορω!

Οι γονείς πάντως στάθηκεαν άξια στο "πόδι" σου ε; :)
Τι εννοεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Επισεις πραγματοποιεις ονειρα και βλεπεις πραγματα που απλα ο κοσμος εξω τα βλεπει σε φωτογραφιες...
Τωρα επειδη ειμαι 1 βδομαδα μονο εδω ακομα ειμαι με τους ρυθμους του καραβιου δεν μπορω να κρινω που ειναι καλυτερα 😛
Διακρίνω ενθουσιασμό και αυτό είναι καλό για την συνέχεια αλλά να το δούμε λίγο πιο ρεαλιστικά το θέμα, ΝΑΙ πραγματοποιείς όνειρα γιατί έχεις αρχίσει να έχεις ένα εισόδημα πολύ ικανοποιητικό για την ηλικία σου και είσαι χαρούμενος,
Σε λίγο να μην πω ήδη και εμείς από φωτογραφίες θα βλέπουμε πράγματα όπως τα βλέπουν και οι άλλοι, μόνο που εμείς θα βλέπουμε από φωτογραφίες και την προσωπική μάς ζωή ( την οικογένεια μάς, το αυτοκίνητο σου, τα καναρίνια σου)
Όσο για το που είναι καλύτερα, πάντα γνωρίζοντας τον ξένο κόσμο ( πρόλαβα και καλές εποχές που κάθονταν πολλές μέρες τα πλοία στα λιμάνια) κρατάμε μόνο τα καλά που έχουν οι άλλοι απέναντι στην Ελλάδα ποτέ τα άπλυτα τους.

Σαν την πατρίδα σου ΤΊΠΟΤΑ στον κόσμο!
 
Διακρίνω ενθουσιασμό και αυτό είναι καλό για την συνέχεια αλλά να το δούμε λίγο πιο ρεαλιστικά το θέμα, ΝΑΙ πραγματοποιείς όνειρα γιατί έχεις αρχίσει να έχεις ένα εισόδημα πολύ ικανοποιητικό για την ηλικία σου και είσαι χαρούμενος,
Σε λίγο να μην πω ήδη και εμείς από φωτογραφίες θα βλέπουμε πράγματα όπως τα βλέπουν και οι άλλοι, μόνο που εμείς θα βλέπουμε από φωτογραφίες και την προσωπική μάς ζωή ( την οικογένεια μάς, το αυτοκίνητο σου, τα καναρίνια σου)
Όσο για το που είναι καλύτερα, πάντα γνωρίζοντας τον ξένο κόσμο ( πρόλαβα και καλές εποχές που κάθονταν πολλές μέρες τα πλοία στα λιμάνια) κρατάμε μόνο τα καλά που έχουν οι άλλοι απέναντι στην Ελλάδα ποτέ τα άπλυτα τους.

Σαν την πατρίδα σου ΤΊΠΟΤΑ στον κόσμο!
Σιγουρα ειναι επαγγελμα που χανεις πραγματα αλλα ενα απο τα λιγα που ξερω ακομα ειναι οτι στην ζωη δεν μπορεις να τα χεις ολα και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο οποτε καλυτερα μιση ζωη αλλα την υπολοιπη αρκετα ικανοποιητικα παρα χωρτατος απο ολα χωρις μια στην τσεπη (βεβαια η ευτυχια δεν ειναι τα λεφτα αλλα δυστηχος παιζουν μεγαλο ρολο στην ζωη μας) Φιλικα παντα
 
Back
Top