Διατροφή Δίνουμε άνθρακα και άγριους σπόρους στα budgie;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nicoletta
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nicoletta

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιουλ 2018
Μηνύματα
119
Πόλη
Πύργος
Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω να δώσω άνθρακα και άγριους σπόρους στα budgie μου; Τους κάνει καλό ή είναι περιττό; Τους έχω αυγοτροφη και φρέσκια ρίγανη, φυτρο από την παπαγαλινη, μαρούλι και καρότο και τους αρέσει και το αχλάδι.
 
Οκ θα βάλω σε μια από τις αυγουλιερες λίγο. Αφού έκανα παραγγελία (εδώ στον Πύργο τα δύο πετσοπ που υπάρχουν δεν έχουν ούτε πατηθρες η παιχνίδια για παπαγάλους πόσο μάλλον ειδική τροφή) πήρα και αυτό για να μην ξαναπαραγγελνω μεμονωμένα.:

Αγριοι σπόροι
IMG_20180804_201117-780x1040.webp
 
Έχει 30 βότανα, γρασίδι και σπόρους διαφόρων λαχανικών. Ενισχυει την ζωτικοτητα και την καλή υγεία με σπόρους κατευθείαν από την φύση.Κατάλληλο για καναρίνια parakeets και μικρά πουλιά.
χαχα σαν διαφημιση ακούστηκε! Αυτό γράφει στο πίσω μέρος της συσκευασίας.
 
παντως δεν μπορω να καταλαβω για αναγραφεται πανω "να μην υπερβαινει το 25% του ημερησιου σιτηρεσιου. " Κανονικη τροφη σπορων μου φαινεται εμενα.
 
παντως δεν μπορω να καταλαβω για αναγραφεται πανω "να μην υπερβαινει το 25% του ημερησιου σιτηρεσιου. " Κανονικη τροφη σπορων μου φαινεται εμενα.
Γενικά προτείνεται από ειδικούς 25% σπόροι, 25% πέλλετς και 50% λαχανικά και φρούτα... Αλλά...
 
Back
Top